آملی لاریجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه حقوق امروز برای کارگران کفاف زندگی را نمی‌دهد، تصریح کرد: ۲۰ درصد افزایش حقوق کارگری مورد تصویب برای سال آینده هم در مقابل تورم ۴۰ تا ۴۵ درصد کارگشا و چاره ساز نیست، با این حقوق نیمی از مایحتاج خانواده را نمی‌توانند بدهند و تورم بالا برای کشور مهلک است.

گیل خبر/ به نقل از انتخاب:رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: افزایش حدود ۲۰ درصدی حقوق کارگری مورد تصویب برای سال ۱۴۰۳ در مقابل تورم ۴۰ تا ۴۵ درصد کارگشا و چاره ساز نیست.


"آیت الله صادق آملی لاریجانی"، امروز در دیدار با صنعتگران و صاحبان صنایع و اصناف اظهار کرد: نکته های بسیار مهمی در جمع صنعتگران و تولیدکنندگان مطرح شد و قبول داریم که مشکلات وجود دارد و باید برای رفع آن تلاش شود البته در بسیاری از موارد با اصل اشکالات مطرح شده همراه هستم و این واقعیتی است که باید برای اصلاح تلاش شود.

 وی با بیان اینکه حقوق امروز برای کارگران کفاف زندگی را نمی‌دهد، تصریح کرد: ۲۰ درصد افزایش حقوق کارگری مورد تصویب برای سال آینده هم در مقابل تورم ۴۰ تا ۴۵ درصد کارگشا و چاره ساز نیست، با این حقوق نیمی از مایحتاج خانواده را نمی‌توانند بدهند و تورم بالا برای کشور مهلک است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: این امر تنها و فقط برای کارگران نیست و حتی پزشکان هم روز گذشته در ساری گلایه فراوان داشتند.

آیت الله آملی لاریجانی با اعلام اینکه فرار مغزها و نیروهای انسانی آسیب هایی است که باید از آن جلوگیری شود، در این زمینه به تلاش دولت سیزدهم اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه باید روابط مان را بهبود ببخشیم، گفت: استقلال در کشور هزینه‌هایی دارد تا برای خودمان و نسل‌های آینده استقلال ایجاد شود.

آملی لاریجانی با اعلام اینکه نمی‌خواهیم همانند عربستان ۱۱ میلیون بشکه نفت صادر شود ولی ترامپ رئیس جمهور آمریکا آنها را در حضور مسوولان شان "گاو شیرده" بیان کند، خاطرنشان کرد: اینجا دیار علویان و تبرستان است و افتخار مردم این است که اسلام را توام با شیعی بودن حفظ کردند و پذیرفتند.

وی با اشاره به نحوه حذف یارانه ارزی و بحث پیمان سپاری ارزی، یادآور شد: امروزه دست صنعتگران و تولیدکنندگان را برخی موانع بستند و برای سرمایه در گردش مشکلات فراوان وجود دارد.

آملی لاریجانی خاطرنشان کرد: زمانی ۱۰ درصد قیمت واردات را تولیدکنندگان تضمین می‌گذاشتند ولی هم اکنون مشکلات بسیار فراوان شده است که نیازمند تدبیر دقیق و روشن است