معاون درمان وزارت بهداشت گفت: افرادی که علامت دارند یا بیمار هستند؛ باید مراعات کرده و از حضور در اجتماعات جدا بپرهیزند.

گیل خبر/ به گزارش باشگاه خبرنگاران:سعید کریمی٬ معاون درمان وزارت بهداشت گفت: اکنون شیوع مجموعه ای از ویروس ها از جمله آنفولانزا، کرونا و سایر ویروس های تنفسی را در کشور شاهد هستیم. 

او بیان کرد: مسئله مهم این است که افرادی که علامت داشته یا بیمار هستند٬ باید مراعات کرده و از حضور در اجتماعات جدا بپرهیزند. گروه های در معرض خطر مانند سالمندان، مادران باردار و بیماران شیمی درمانی و تنفسی حتما باید با ماسک در مناطق پر ازدحام حاضر شوند. افراد عادی و بی علامت و به طور عموم مردم نیازی به زدن ماسک نخواهند داشت. 

معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کرد: خودمراقبتی مسئله مهمی است که افراد باید به این موضوع توجه کافی داشته باشند. اکنون شایع‌ترین ویروس در کشور آنفولانزا است. 

وی افزود: میزان شیوع بیماری آنفولانزا به صورت سینوسی است و اکنون شرایط کشور از نظر ابتلا به بیماری آنفولانزا غیر عادی و بحرانی نیست.

معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: به طور کلی در فصول سرد سال ویروس های تنفسی بیشتر شیوع پیدا می کنند که علت این امر بسته بودن درب و پنجره است و در مدارس اگر یک دانش آموز مبتلا شود٬ احتمال بیمار شدن سایر دانش آموزان وجود دارد. 

کریمی گفت: اکنون روابط بین کشورها زیاد شده است که عملا مرزی برای انتقال بیماری ها وجود ندارد و این موضوع در خصوص انتقال ویروس کرونا از کشوری به سایر نقاط دنیا دیده شد.