از ابتدای سال جاری تاکنون صورت پذیرفت:
۱۴۰۲/۱۱/۰۲ ۰۹:۴۱ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

محمدتقی مهدیزاده مدیر عامل شرکت توزیع برق گیلان از احداث بیش از 751 کیلومتر کابل خودنگهدار در استان تا پایان دی ماه با اعتباری بیش از 371 میلیارد تومان خبر داد.

گیل خبر/ مهدیزاده گفت: یکی از معضلات و چالش های اساسی استان گیلان، موضوع فرسودگی شبکه و انباشت این فرسودگی طی سالیان اخیر است.

وی تاکید کرد: از مجموع قریب به ۲۱ هزار کیلومتر شبکه فشار ضعیف هنوز حدود 11 هزار کیلومتر از شبکه‌های استان گیلان شبکه‌های سیمی است.
مدیرعامل توزیع برق گیلان افزود: استان گیلان به دلیل شرایط جوی و همچنین مواجه با بحران های طبیعی سهمگین نظیر بارش های برف سنگین ، رطوبت و شرجی بودن هوا، تندباد و طوفان های فصلی ایجاب می کند که شبکه های توزیع برق به ویژه در حوزه فشار ضعیف ، مورد نوسازی و مقاوم سازی قرار گیرد.
مهدیزاده افزود: از مزایای اصلی استفاده از کابل خود نگهدار در شبکه‌های هوایی توزیع برق می توان به جلوگیری از اتلاف انرژی برق،کاهش هزینه نگهداری شبکه، افزایش ضریب ایمنی، زیبا سازی شهری و روستائی و کاهش میزان استفاده های غیر مجاز از برق اشاره کرد.
وی خاطرنشان کرد: علیرغم وجود مشکلات مالی و تنگناهای موجود در این زمینه، از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 613 کیلومتر کابل خودنگهدار با اعتباری حدود 275 میلیارد تومان در مناطق شهری و روستایی استان جایگزین شبکه سیمی فرسوده شده و 138 کیلومتر شبکه کابل جدید با کابل خودنگهدار با اعتباری معادل 96 میلیارد تومان در استان احداث شده است.
مدیر عامل شرکت توزیع برق گیلان اضافه کرد: اولویت برای احداث کابل خودنگهدار مناطق کمتر برخوردار و همچنین دارای فرسودگی و ضعف برق است تا همگان از عدالت خدمت رسانی برخوردار شوند.
وی تاکید کرد: همت و همراهی مسئولان استانی به ویژه نمایندگان مردم شریف استان در مجلس شورای اسلامی برای جذب اعتبارات و منابع مالی لازم برای نوسازی شبکه های توزیع برق گیلان امری ضروری و مورد درخواست است.
گفتنی است شرکت توزیع برق گیلان در کل استان با بیش از 30 هزار کیلومتر شبکه فشار متوسط و فشار ضعیف در حال خدمت رسانی به مردم شریف استان است.