وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه رویکرد این وزارتخانه و سازمان سنجش در بحث پذیرش در دانشگاه‌ها جلوگیری از ورود داوطلبان متقلب است، گفت: به مردم و داوطلبان اطمینان می‌دهم که حق اقشار جامعه در پرونده کنکوری‌های مشکوک به تقلب ضایع نشود.

گیل خبر/ به گزارش ایسنا، محمدعلی زلفی‌گل در حاشیه برنامه «ارزیابی عملکرد و پاسخگویی برخط وزیر علوم در نهاد ریاست جمهوری» در خصوص پرونده داوطلبان مشکوک به تقلب کنکور، گفت: این اطمینان را به داوطلبان، خانواده‌ها و مردم می‌دهم که اجازه نمی‌دهیم حق اقشار جامعه ضایع شود، تا خدای نکرده افرادی به ناحق به کرسی‌های دانشگاهی برسند و این موضوع را همچنان پیگیر هستیم.

وزیر علوم خاطرنشان کرد: عمده‌ترین راهبرد ما برای جلوگیری از ورود داوطلبان مشکوک به تقلب در دانشگاه‌ها پیشگیری است، نه اینکه بخواهیم مچ‌گیری کنیم. بنابراین عمده‌ترین تلاش ما در وزارت علوم و سازمان سنجش آموزش کشور پیشگیری است تا اینکه اتفاقی در این حوزه صورت نگیرد و مردم یقین داشته باشند که سیستم‌های نظارتی این سازمان، دانشگاه‌ها و وزارت علوم چشمان بینای مردم در شیوه سنجش و پذیرش خواهند بود تا بهترین‌ها قدر ببینند و بر سر بنشینند.

به گزارش ایسنا، عبدالرسول پورعباس، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور که ۲۷ آذر ماه سال جاری در اعتراض به حکم بازگشت به تحصیل داوطلبان مشکوک به تقلب از سوی دیوان عدالت اداری از سمت خود استعفا کرده بود، امروز با حضور در برنامه پاسخگویی برخط وزیر علوم و پاسخ به دغدغه یکی از داوطلبان تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی آموزگاری آموزش و پرورش به حدود ۳۵ روز بلاتکلیفی ریاست سازمان سنجش پایان داد.