مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان:
۱۴۰۲/۱۱/۰۱ ۰۹:۵۶ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

با هدف افزایش ظرفیت بارگیری، اصلاح افت ولتاژ و جلوگیری از اعمال محدودیت، ظرفیت بخش فوق توزیع پست رشت شمالی در استان گیلان افزایش خواهد یافت.

گیل خبر/ به گزارش روابط عمومی برق منطقه ای گیلان، محمود دشت بزرگ با اعلام این مطلب گفت: پروژه افزایش ظرفیت بخش فوق توزیع پست رشت شمالی در راستای توسعه شبکه فوق توزیع و به منظور امکان پاسخگویی مناسب به مشترکین خانگی و تجاری انجام می شود.

وی افزود: در اجرای این پروژه یک دستگاه ترانسفورماتور40 مگاولت آمپر به ترانسفورماتور موجود در پست اضافه و ظرفیت توان الکتریکی بخش فوق توزیع در این پست به میزان 100 درصد افزایش خواهد یافت.

محمود دشت بزرگ گفت: عملیات اجرایی پروژه، شامل احداث فونداسیون ترانس و تجهیزات به اتمام رسیده و ادامه عملیات ساختمانی شامل تکمیل ساختمان 20 کیلوولت و کانال کابل در حال انجام می باشد. در بخش تامین تجهیزات نیز بخشی از تجهیزات شامل ترانس قدرت، کلید و سکسیونر 63 کیلوولت و تابلوهای 20 کیلوولت تامین شده و تامین تجهیزات باقی مانده در دست اقدام است.
گفتنی است که برای این پروژه اعتباری در حدود 689 میلیارد ریال هزینه خواهد شد و پیش بینی می شود در پایان سال جاری به بهره برداری برسد.