محمدیاری تک دوره ای می شود؟
۱۴۰۲/۱۰/۳۰ ۲۱:۰۳ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

گیل خبر/ سرویس سیاسی- محمد مجاور شیخان، مدیرعامل سابق دخانیات ایران و معاون رئیس جمهور در دولت محمود احمدی نژاد، همان گونه که پیش بینی می‌شد، رسما با تغییر حوزه انتخابیه خود از تهران به تالش، رضوانشهر و ماسال، عزم خود را برای حضور در مجلس دوازدهم جزم کرده است.

شیخان که از سویی به واسطه ولی الله عظمتی، پدر همسر خود که سال‌ها فرماندار مرکز استان گیلان بوده و پایگاه رای مردمی قابل توجهی دارد و از سویی دیگر با حضور در معاونت ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور دولت دهم، ارتباط خوب و نزدیکی با محمود احمدی نژاد دارد، از شانس بالایی برای کسب آرای مردم برخوردار است.

از طرفی دیگر، شیخان که در دوره مدیریت خود در شرکت دخانیات ایران، در دورانی که بیکاری جوانان، یکی از بزرگترین چالش‌های خانواده‌ها بوده است، مجوز استخدام تعدادی از جوانان تالش، رضوانشهر و ماسال را صادر کرد تا نشان دهد از هیچ روزنه‌ای برای خدمت به مردم دیارش عبور نمی‌کند. به نظر می‌رسد شیخان بتواند آرای قابل توجهی در میان جوانان و بانوان داشته باشد.

با قطعی شدن حضور محمد شیخان از حوزه انتخابیه تالش و از سویی دیگر، با زمزمه‌هایی که در خصوص تاییدصلاحیت محمود شکری، نماینده ادوار تالش شنیده می‌شود، به نظر می‌رسد کار برای حسن محمدیاری، نماینده فعلی این شهرستان که انتقادات زیادی نسبت به عملکرد وی در مجلس یازدهم مطرح است، سخت‌تر از قبل شده باشد؛ تا جایی که عده‌ای از هم اکنون نام محمدیاری را در کنار سایر نمایندگان تک دوره ای ادوار مجلس قرار می‌دهند.

باید تا 11 اسفند منتظر ماند و دید که در نهایت هوش و جوانی شیخان بر تجربیات کم بار و کم اثر رقبایش خواهد چربید یا سرنوشتی دیگر در انتظار کرسی مجلس از حوزه انتخابیه تالش، رضوانشهر و ماسال خواهد بود.