نشست هم اندیشی و برنامه ریزی در خصوص اجرایی کردن مفاد آیین نامه ساماندهی افراد بی خانمان، ولگرد و متکدی به ریاست رئیس کل دادگستری استان برگزار شد.

گیل خبر/ به گزارش روابط عمومی دادگستری گیلان، نشست هم اندیشی و برنامه ریزی در خصوص اجرایی کردن مفاد آیین نامه ساماندهی افراد بی خانمان، ولگرد و متکدی به ریاست حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رئیس کل دادگستری استان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رییس کل دادگستری استان گیلان با اشاره به اینکه معتاد و بی خانمان فرد آسیب دیده اجتماعی است تصریح کرد: ما وظیفه انسانی و اعتقادی داریم تا نسبت به ساماندهی این اقشار آسیب دیده و تامین امنیت روانی و اجتماعی آنان اقدام نماییم.

وی با بیان اینکه 20 سال قبل دستورالعملی اجرایی که مصوبه شورای عالی اداری بود به همه استان ها ابلاغ شد گفت: این دستور العمل مبنی بر ساخت مجتمعی برای افراد بی خانمان در شهر های پر جمعیت بود که در استان گیلان اجرایی نگردید.

رئیس شورای قضایی استان در ادامه افزود: تکالیفی برای فرماندار و شهردار و همچنین حوزه های مختلفی در استانداری در این دستورالعمل تعیین شده است.

وی تاکید بر لزوم تاسیس مجتمع های اردوگاهی با ظرفیتی حدود 100 نفر به قید فوریت در شهر رشت اظهار داشت: این مجتمع غیر از گرمخانه های شهری است و برای ساماندهی افراد بی خانمانی است که ممکن است در سال یک یا دو مرتبه از آن استفاده نمایند.

این مقام ارشد قضایی خاطر نشان کرد: فرمانداری باید نسبت به تعیین مکان مناسبی در این راستا اقدام نموده و با همکاری شهرداری رشت آن را تجهیز نماید تا به صورت شبانه روزی و با گماشتن افراد مراقب و نگهبان امکانات لازم برای جامعه هدف را فراهم نماید.

وی در پایان گفت: سازمان ها و نهادهایی که در اجرای این دستورالعمل به تکالیف خود عمل نکنند مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.