۱۴۰۲/۱۰/۲۸ ۱۸:۴۳ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

جانشین فرمانده انتظامی گیلان گفت: اعضای باند ۵ نفره سارقان کابل برق در رودسر دستگیر و به بیش از ۷۵ فقره سرقت در سطح استان گیلان اعتراف کردند.

گیل خبر/ به گزارش ایلنا:سردار حسین حسن‌پور همکاری همه جانبه و به موقع مردم با پلیس را از جمله عوامل تأثیرگذار در پیشگیری از وقوع جرایم برشمرد و اظهار کرد: مجموعه انتظامی با برخورد قاطع با مجرمان و تشدید اقدامات پیشگیرانه به صورت شبانه‌روزی برای تأمین امنیت تلاش می‌کند.

وی گفت: در پی وقوع سرقت‌های سریالی متعدد کابل برق در سطح شهرستان رودسر با استفاده از خودروهای ۴۰۵ و دنا پلاس با پلاک‌های متعدد و مختوش، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار پلیس قرار گرفت.

جانشین فرماندهی انتظامی استان گیلان با بیان اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی رودسر با تلاش شبانه‌روزی و گشت‌زنی‌های متعدد در نیمه‌های شب ۲ نفر از سارقان را حین سرقت با خودروی ۴۰۵ رؤیت و دستگیر کردند اذعان داشت: با اقدامات پلیسی صورت گرفته متهمان ۲۵ و ۲۷ ساله دستگیر شده به همدستی با ۲ سارق ۲۴ و ۲۸ ساله به سرکردگی فردی ۲۳ ساله اعتراف کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه با هماهنگی قضائی سردسته متهمان و همدستان آنها با اقدامات فنی و ضربتی پلیس دستگیر شدند افزود: تاکنون سارقان به ۷۵ فقره سرقت در سطح استان گیلان اعتراف کرده‌اند که تحقیقات گسترده در این زمینه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه سارقان با خودروهای دنا پلاس و ۲ خودروی ۴۰۵ نقره‌ای و خاکستری با پلاک‌های مختوش و جعلی اقدام به سرقت می‌کردند تصریح کرد: چندین مورد حمله سارقان به شهروندان با سلاح سرد به دلیل رؤیت آنها حین سرقت در استان گزارش شده است.

سردار حسن‌پور در پایان با اشاره به عزم جدی پلیس در مبارزه با سارقان و مخلان آسایش و آرامش شهروندان از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک، مراتب را بلافاصله از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.