۱۴۰۲/۱۰/۲۷ ۲۲:۵۷ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

«فواد حسین»، وزیر خارجه عراق در حاشیه اجلاس داووس مدعی شد که مردم کشورش بهای تنش بین واشنگتن و تهران را می‌پردازند و حمله تهران به اربیل نقض قوانین بین‌المللی است و عراق به شورای امنیت شکایت می‌کند.

گیل خبر/ به نقل از ایلنا: وزیر خارجه عراق به حملات موشکی به اربیل واکنش نشان داد.

به گزارش سی ان ان، «فواد حسین»، وزیر خارجه عراق در حاشیه اجلاس داووس  مدعی شد که مردم کشورش بهای تنش بین واشنگتن و تهران را می‌پردازند و حمله تهران به اربیل نقض قوانین بین‌المللی است و عراق به شورای امنیت شکایت می‌کند.

حسین در ادامه ادعاهای خود افزود: «مایه تاسف است که بین واشنگتن و تهران تنش وجود دارد، معمولا وقتی بین این دو کشور تنش وجود دارد، عراقی‌ها هزینه آن را پرداخت می‌کنند و جنگ در خاک عراق رخ می‌دهد. اکنون تنش بین اسرائیل و ایران است و وضعیت نیز همین طور است».

وزیر خارجه عراق افزود: «ما این حملات را محکوم می‌کنیم و آن را خلاف قوانین بین‌المللی و نقض این قوانین می‌دانیم. بنابراین اقدامات مختلفی انجام دادیم و به شورای امنیت در نیویورک نیز مراجعه کردیم. من معتقدم که از مواضع عراق علیه ایران حمایت گسترده‌ای خواهد شد». 

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز گذشته در اطلاعیه‌ای از شلیک ۲۴ فروند موشک به مقر جاسوسی موساد در اقلیم کردستان عراق و محل تجمع تروریست‌ها در مناطقی از سوریه خبر داد.