وزیر دفاع در پاسخ به پرسشی درباره حملات اخیر به مواضع تروریست‌ها در اطراف مرزهای ایران، تصریح کرد: ما در دفاع از منافع ملی و مردم خود محدودیتی قائل نیستیم، حتماً این کار را انجام می‌دهیم و با اقتدار هم انجام می‌دهیم؛ ما تروریسم را در سراسر جهان محکوم می‌کنیم.

گیل خبر/ به نقل از ایسنا: امیر محمدرضا آشتیانی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره مذاکرات اخیر با وزیر دفاع روسیه، اظهار کرد: ما در تعاملات با روسیه همواره این مذاکرات را داریم. ما با وزیر دفاع روسیه صحبت کردیم و ملاحظاتی که در منطقه داریم باید رعایت شود، مخصوصا احترام به حق حاکمیت ما. این را وزیر دفاع روسیه هم تایید کرد و قرار شد در سند تفاهم‌نامه‌ای که با وزارت خارجه دنبال می‌کنند حتما لحاظ کنند. مواردی که به امنیت ملی یا حاکمیت و تمامیت ارضی ما بازمی‌گردد را روسیه کاملا رعایت کند.

وی افزود: ما ارتباط راهبردی با روسیه داریم و فکر می‌کنم آن‌ها هم کاملاً نسبت به این قضیه مصر هستند و قول دادند که این موضوع را اعمال کنند.

وزیر دفاع در پاسخ به پرسشی درباره حملات اخیر به مواضع تروریست‌ها در اطراف مرز‌های ایران، تصریح کرد: ما در دفاع از منافع ملی و مردم خود محدودیتی قائل نیستیم، حتماً این کار را انجام می‌دهیم و با اقتدار هم انجام می‌دهیم؛ ما تروریسم را در سراسر جهان محکوم می‌کنیم. اگر هر نوع اقدامی با نقض حقوق مردم ما و اقدامات تروریستی علیه مردم ما انجام شود، حتماً عکس‌العمل نشان می‌دهیم و به شدت این کار را انجام می‌دهیم و هیچ محدودیتی هم قائل نیستیم.

آشتیانی افزود:، اما ما به حق حاکمیت کشورها، منافع کشورها، حقوق و قوانین آن‌ها و تمامیت ارضی همه کشور‌ها احترام می‌گذاریم، به‌ویژه همسایگانمان. اما به هیچ وجه نمی‌پذیریم کسی در مرز‌های ما شیطنت کند و حتماً برخورد می‌کند.

وزیر دفاع در پاسخ به پرسشی درباره توان موشکی ایران، تاکید کرد: ما انواع موشک‌هایی در برد‌های مختلف زیر ۲ هزار کیلومتر داریم که یکی از آن‌ها خیبرشکن است. هرزمان لازم باشد از آن‌ها استفاده می‌کنیم. این موشک‌ها بردها، توانایی‌ها و سر جنگی‌های مختلف دارند. ما یک قدرت موشکی در دنیا هستیم.

وی در پاسخ به پرسشی درباره ساخت نسل جدید موشک‌های هایپرسونیک، تاکید کرد: ما انواع موشک‌ها را چه کروز و چه بالستیک، همه را در اختیار داریم و تلاش می‌کنیم سطح فناوری‌ها در این حوزه را ارتقاء دهیم. حتما این موشک‌ها در دستور کار ماست و نتایج خوبی هم به دست آوردیم که در آینده اعلام می‌کنیم.

وزیر دفاع در پاسخ به پرسشی درباره آخرین وضعیت ساخت بالگرد بومی، اظهار کرد: در ساخت تجهیزات نظامی وزارت دفاع کار‌های بزرگی را انجام داده و هم در دست انجام دارد، با توجه به نیاز‌هایی که نیرو‌های مسلح دارند تاکید داریم چه از طریق بومی‌سازی و چه ساخت تجهیزات جدید، این نیاز را تامین کنیم. در خصوص بالگرد هم در حال انجام این کار هستیم و به مرور هر زمان نتایج تازه‌ای به دست آوریم اعلام می‌کنیم.