رئیس پلیس راه گیلان:
۱۴۰۲/۱۰/۲۶ ۲۰:۱۳ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

رئیس پلیس راه گیلان با بیان اینکه ۳۴ درصد جان‌بختگان تصادفات در گیلان موتورسواران هستند، گفت: ۳۵ درصد از مجموع مجروحان تصادفات برون شهری استان راکب یا ترک نشین موتورسیکلت هستند.

گیل خبر/ سرهنگ جاور صفاری رئیس پلیس راه گیلان در حاشیه بازدید از محورهای مواصلاتی گیلان و در جمع خبرنگاران با اشاره به رتبه بالای این استان در مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده‌ای اظهار کرد: جوانان بخش اعظمی از جانباختگان تصادفات جاده‌ای را به خود اختصاص می‌دهند.

وی با بیان اینکه ۳۴ درصد جان‌بختگان تصادفات در گیلان موتورسواران هستند، گفت: بررسی‌های آماری و تجزیه و تحلیل تصادفات ۹ ماه گذشته در گیلان حاکی از این واقعیت است که متأسفانه ۳۴ درصد از مجموع جان‌باختگان و ۳۵ درصد از مجموع مجروحان تصادفات برون شهری استان راکب یا ترک نشین موتورسیکلت هستند.

رئیس پلیس راه  گیلان با تاکید بر لزوم توجه به استفاده از کلاه‌ایمنی برای راکب و ترک‌نشین موتورسیکلت‌ها افزود: درصد بالایی از میزان مرگ و میر و آسیب‌های جدی به ناحیه سر موتورسواران و ترک‌نشین‌ها به دلیل نداشتن کلاه‌ ایمنی است.

به گفته صفاری عدم استفاده از کلاه‌ایمنی، سرعت زیاد، حرکت مارپیچ، تردد در بزرگراه، استفاده از تلفن همراه حین موتورسواری و انجام حرکات نمایشی در جاده‌ها از جمله تخلفاتی است که منجر به تصادف مرگبار خواهد شد.