۱۴۰۲/۱۰/۲۶ ۱۶:۲۸ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

گیل خبر/ مدرسه ماندگار فروغ (دبیرستان هفده شهریور کنونی) از سال ۱۲۸۲ خورشیدی، در محله قدیمی آفخرای رشت تاسیس گردید که از اولین مدارس دخترانه ایران به شمار می‌آید. این مدرسه بعد از انقلاب به اسم دبیرستان دخترانه هفده شهریور تغییر نام یافت.

همچنین این مدرسه از سال ۱۳۸۷ در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به عنوان یک بنای تاریخی و فرهنگی به شماره ۲۴۳۷۹ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

این مدرسه همپای مدارس ماندگار همانند دبیرستان شاهپور رشت (شهید بهشتی کنونی) و دبیرستان پسرانه البرز تهران است و دختران و زنان بسیاری در این مدرسه درس خوانده‌اند که نه تنها در ایران، بلکه در جهان پرآوازه و مشهورند.

برای حفظ، بقا و ماندگار شدن این مدرسه و کمک به تعالی آموزشی و فرهنگی آن، تعدادی از دانش‌آموختگان فروغ طی چند سال اخیر تلاش کرده‌اند تا با ایجاد انجمن به عنوان یک شخصیت حقوقی در کنار آموزش و پرورش و مدیریت این مدرسه قرار گرفته و به آنها در این امر خطیر یاری کنند.

هم‌افزایی در فعالیت‌های اجتماعی فارغ‌التحصیلان این مدرسه نیز از اهداف دیگر این گروه می‌باشد. لذا از افراد فعال و علاقمند که تمایل به مشارکت و عضویت در هیات موسس و هیات امنا دارند و یا میخواهند به عنوان عضو عادی این انجمن حضور داشته باشند دعوت می‌شود تا با شماره‌های ۰۹۳۹۹۰۴۴۱۷۹ و ۰۱۳۳۳۲۲۳۸۹۶ دبیرستان فروغ تماس گرفته و یا با مراجعه به مدرسه فروغ، درخواست خود را کتبا اعلام فرمایند.

مهلت عضویت در هیات موسس و هیات امنای انجمن تا پایان ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ برای کلیه دانش آموختگان فروغ می‌باشد.