۱۴۰۲/۱۰/۲۵ ۱۳:۱۴ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور گفت: تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای سال آینده ۳۰۰ میلیون تومان پیش‌بینی شده است که این میزان برای زوج‌های کمتر از ۲۵ سال و زوج‌های کمتر از ۲۳ سال ۳۵۰ میلیون تومان خواهد بود.

گیل خبر/ به نقل از خانه ملت، رحیم زارع در نشست خبری که امروز _دوشنبه بیست‌وپنجم دی_ در محل مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه، تسهیلات قرض‌الحسنه ۳۰۰ میلیون تومان تعیین شد که البته برای زوج‌های زیر ۲۵ سال و زوج‌های زیر ۲۳ سال، ۳۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شد.

وی افزود: کمیسیون تلفیق در جریان بررسی بند «ث» لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ پیرو تسهیلات قرض‌الحسنه فرزندآوری مواردی را به تصویب رساند؛ این کمیسیون مصوب کرد برای فرزندانی که از سال ۱۴۰۲ به بعد به دنیا آمده‌اند، تسهیلات قرض‌الحسنه فرزندآوری به ازای فرزند اول ۴۰۰ میلیون ریال، به ازای فرزند دوم ۸۰۰ میلیون ریال، به ازای فرزند سوم ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال، به ازای فرزند چهارم ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و به ازای فرزند پنجم و بیشتر ۲ میلیارد ریال پرداخت شود.

زارع ادامه داد: کسری بودجه و نرخ تورم نسبت به بودجه سال قبل کمتر شده است. قیمت حامل‌های انرژی، بنزین و گازوئیل هم افزایش نخواهد یافت و مطابق با لایحه دولت برای سال آینده، افزایش قیمت بنزین و دیگر حامل‌های انرژی را نخواهیم داشت.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ افزود: تسهیلات قرض‌الحسنه خرید مسکن برای خانوارهای دارای سه فرزند و بیشتر که بعد از سال ۱۳۹۹ به دنیا آمده است، ۳۰۰ میلیون تومان پیش‌بینی شد. تسهیلات قرض‌الحسنه ودیعه مسکن مددجویان کمیته امداد و رزمندگان معسر ۴۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شد. تسهیلات فرزندآوری هم بدین شکل به تصویب رسید که به ازای فرزند اول ۴۰ میلیون تومان، فرزند دوم ۸۰ میلیون تومان، فرزند سوم ۱۲۰ میلیون تومان، فرزند چهارم ۱۵۰ میلیون تومان و فرزند پنجم بیشتر از آن ۲۰۰ میلیون تومان خواهد بود.