۱۴۰۲/۱۰/۲۴ ۲۲:۰۰ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

آب و برق ۲۷ روستای بخش مرکزی شهرستان مرزی بندر آستارا به دنبال بارش سنگین برف و برودت هوا قطع شده است.

گیل خبر/ به گزارش ایسنا:محمدرضا شهاب زاده امروز، ۲۴ دی ماه در همین رابطه در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه بارش برف که از روز شنبه در این شهرستان آغاز شده بود امروز هم همچنان ادامه دارد اظهار کرد: کامیون‌ها و خودروهایی که بامداد امروز در مسیر آستارا به اردبیل و بالعکس دچار مشکل شده و توقیف شده بودند با کمک نیروهای امدادی و خودروهای نظامی و انتظامی نجات پیدا کرده بودند.

وی با اشاره به اینکه تردد خودروها از سمت اردبیل و حیران استان گیلان و بالعکس به دلیل کولاک شدید ممنوع است، گفت: در سطح شهر آستارا بیش از ۵۰ سانتی بارش برف باریده و همچنان ادامه دارد.

فرماندار آستارا با اشاره به قطعی برق و آب حدود ۲۷ روستا در بخش مرکزی به دلیل افتادن درختان و پارگی کابل‌ها، اظهار کرد: در مناطق روستایی به ویژه دهستان حیران بارش بیش از یک متر برف را داشتیم و متاسفانه در این نقاط قطعی آب و برق داریم و تیم‌های مربوطه از شب گذشته در حال برطرف کردن مشکل هستند.

شهاب زاده با بیان اینکه قطعی برق در منطقه حیران و بهارستان ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در تصفیه خانه آب بهارستان شود، افزود: از مردم انتظار داریم در مصرف آب و حامل‌های انرژی صرفه جویی کنند.