۱۴۰۲/۱۰/۲۱ ۲۱:۱۴ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

مدیرکل هواشناسی گیلان، از کاهش ۱۰ تا ۱۵ درجه ای متوسط دمای هوای استان خبر داد و متذکر شد: شاهد بارش برف و کولاک در ارتفاعات و دامنه ها خواهیم بود که تا صبح دوشنبه ادامه خواهد داشت.

گیل خبر/ به نقل از ایسنا:محمد دادرس، آسمان گیلان را ابری و مه آلود، همراه با بارش باران و وزش باد دانست و اظهار کرد: جیرنده با دمای صفر درجه سلسیوس و لوشان با دمای ۱۲ درجه سلسیوس به ترتیب سردترین و گرم ترین نقاط استان هستند.

وی نقشه های هواشناسی را نشان دهنده فعالیت سامانه بارشی و سرد در منطقه دانست و افزود: تداوم ابرناکی و بارندگی و در ارتفاعات بارش برف و کولاک تا اواخر وقت امروز مورد انتظار است.

مدیرکل هواشناسی گیلان تصریح کرد: به تدریج از امروز با تضعیف و خروج سامانه بارشی شاهد کاهش ناپایداری و ابرناکی خواهیم بود و طی فردا افزایش نسبی دما مورد انتظار است.

وی از کاهش ۱۰ تا ۱۵ درجه ای متوسط دمای هوای استان خبر داد و متذکر شد: شاهد بارش برف و کولاک در ارتفاعات و دامنه ها خواهیم بود که تا صبح دوشنبه ادامه خواهد داشت.

مدیرکل هواشناسی گیلان همچنین از احتمال آبگرفتگی و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها و جاری شدن سیلاب و ریزش سنگ و خسارت به سازه ها و برخورد صاعقه خبر داد و خاطرنشان کرد: رانندگانی که قصد عبور از محورهای کوهستانی و گردنه های برفگیر را دارند، نسبت به تجهیز خودرو به زنجیر چرخ و لوازم گرمایشی اقدام کنند.