۱۴۰۲/۱۰/۱۹ ۲۰:۵۰ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

فرمانده انتظامی شهرستان رودبار از دستگیری فردی که خود را مامور یکی از ارگان‌های دولتی معرفی و با وعده استخدام از ۱۹ نفر ۲ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

گیل خبر/ به نقل از ایلنا:سرهنگ «عیسی روشن‌قلب» با اشاره به تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان انتظامی برای ارتقاء امنیت در سطح جامعه، اظهار کرد: مردم می‌توانند با توجه به هشدارها و توصیه‌های پلیس و دقت در تبادل اطلاعات در فضای مجازی از سودجویی کلاهبرداران و جاعلان جلوگیری کنند.

وی در ادامه گفت: در پی شکایت ‎ ۱۹نفر از شهروندان شهرستان رودبار از شخصی که خود را مامور یکی از ارگان‌های دولتی معرفی و با وعده استخدام از این افراد کلاهبرداری کرده بود، پیگیری موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان رودبار با بیان اینکه در بررسی‌های انجام شده مشخص شد، متهم جعل عنوان و با جلب اعتماد شکات در فضای مجازی از آن‌ها، ۲ میلیارد ریال وجه دریافت و کلاهبرداری کرده است، افزود: با اقدامات پلیسی صورت گرفته، متهم مورد نظر شناسایی و پس از تعقیب و مراقبت در یکی از بخش‌های شهرستان رودبار دستگیر شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهم ۴۸ساله در تحقیقات پلیس به بزه انتسابی اعتراف کرد و با تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.

سرهنگ روشن‌قلب در پایان بیان‌ کرد: کاربران فضای مجازی با حفظ هوشیاری به هیچ عنوان فریب هویت کاذب و جعلی افرادی که با اهداف شوم به آن‌ها نزدیک می‌شوند را نخورند.