۱۴۰۲/۱۰/۱۹ ۱۵:۴۴ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی گیلان از دستگیری ۱۰۳ نفرطی ۹ ماهه امسال به جرم سرقت و قاچاق مواد مخدر توسط پلیس راه آهن استان خبر داد.

گیل خبر/ به نقل از پایگاه خبری پلیس گیلان، سرهنگ محمد حجتی روز سه شنبه در تشریح اقدامات پلیس راه آهن گیلان گفت: در این مدت هزار و ۴۵۸ فقره ادوات ریلی سرقتی و ۷۹۳ گرم انواع موادمخدر کشف شد و دستگیرشدگان با تشکیل پرونده در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه جابجایی ایمن مسافر و کالا از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهار کرد: در این میان کارکنان پلیس راه‌آهن به عنوان ضابط خاص و تاثیرگذار در محدوده وظایف تعیین شده همواره در حال حفظ و حراست از صنعت ریلی کشور فعال هستند.

این مقام انتظامی از مسافران خطوط ریلی و شهروندان خواست در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک، موضوع را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

 

۵۸ درصد تصادفات در محورهای فرعی و روستایی گیلان

به گزارش دیگری از پایگاه خبری پلیس گیلان، رئیس پلیس راه استان گفت: از مجموع تصادف فوتی و جرحی رخ داده طی ۹ ماه گذشته در گیلان ۵۸ درصد در محورهای فرعی و روستایی استان رخ داده که این آمار بیانگر حادثه‌خیز بودن جاده‌های فرعی و روستایی است.

سرهنگ جاور صفاری اظهار کرد: خطاهای انسانی مهمترین عامل تصادفات و تلفات جاده‌ای به‌شمار می‌رود و تنها راه جلوگیری از آن، رعایت قوانین و مقررات است.

وی با تاکید بر استفاده حداکثری از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود افزود: با تجزیه و تحلیل آمار و توجه به وضعیت جغرافیایی و بومی منطقه می‌توان حوادث جاده‌ای و ترافیکی را مدیریت کرد.

رئیس پلیس راه استان گیلان با بیان اینکه از مجموع تصادف فوتی و جرحی رخ داده طی ۹ ماه گذشته در گیلان، ۴۲ درصد در جاده‌ها و محورهای اصلی اعم از آزادراهی و بزرگراهی و ۵۸ درصد در محورهای فرعی و روستایی رخ داده که این آمار بیانگر حادثه‌خیز بودن محورهای روستایی است، بیان کرد: در این حوادث ۳۲ درصد تصادف جلو به عقب، ۲۲ درصد جلو به پهلو و ۱۹ درصد رخ‌ به‌ رخ و واژگونی می‌باشد.