۱۴۰۲/۱۰/۱۷ ۱۸:۱۵ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

 معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: مردم برای انجام معاملات خرید و فروش حتماً از اسناد رسمی استفاده کنند زیرا انجام معاملات با استفاده از اسناد عادی زمینه بروز مشکلاتی را فراهم می‌کند.

گیل خبر/ به گزارش باشگاه خبرنگاران:اصغر جهانگیر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه به شهروندان توصیه کرد که برای انجام معاملات خرید و فروش حتماً از اسناد رسمی استفاده کنند زیرا انجام معاملات با استفاده از اسناد عادی زمینه بروز اینگونه مشکلات را فراهم می‌کند.

وی تاکید کرد: همه مردم باید کمک کنند تا اعتبار اسناد رسمی افزایش یابد و چاره‌ای نداریم جز اینکه به اسناد عادی بی‌جهت اعتبار بخشی نکنیم و تا زمانی که این اتفاق نیفتد با این مشکلات ریز و درشت مواجه خواهیم بود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه به شهروندان توصیه کرد در حوزه‌هایی که می‌خواهند سرمایه‌گذاری کنند حتماً باید تحقیقات لازم را قبل از سرمایه‌گذاری انجام دهند و فریب تبلیغات کذب شرکت‌ها و موسسات مختلف را نخورند زیرا این تبلیغات در بسیاری از موارد یک مانور متقلبانه برای جذب سرمایه‌گذار است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین شهروندان قبل از سرمایه‌گذاری در هر طرح یا شرکتی با یک حقوقدان و کارشناس حقوقی مشورت کنند تا در دام کلاهبرداران گرفتار نشوند و سرمایه یک عمر خود را به باد ندهند البته این بدان معنا نیست که دستگاه قضایی و مجموعه‌های نظارتی به وظیفه خود عمل نکنند و در صورتی که هر مالباخته‌ای شکایتی را از شخص حقیقی یا حقوقی مطرح کند، دستگاه قضا موظف است برای استیفای حقوق مالباختگان تلاش کند و که گاهی این مهم نیازمند طی مراحل و تشریفات قانونی خاص است که ممکن است این فرایند زمانبر باشد.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : اسناد رسمی

نظر شما:

security code