برخی از چهره‌ها که پس از حادثۀ تروریستی کرمان، اظهارات خلاف اخلاق و قانون کرده بودند از سوی دادستانی تهران احضار و علیه این افراد اعلام جرم صورت گرفت.

گیل خبر/ به گزارش فارس، پس از عملیات تروریستی در کرمان که منجر به شهادت ۹۰ نفر از هموطنان شد برخی افراد با تولید، انتشار و بازنشر محتوای خلاف واقع در برخی شبکه‌های اجتماعی امنیت روانی جامعه را هدف گرفتند. این افراد در اظهارنظر‌هایی توهین آمیز حرمت شهدای حادثه تروریستی کرمان و شهید حاج قاسم سلیمانی را شکستند.

متهمان که شامل ۷ چهرۀ مشهور فضای مجازی هستند جهت ارائۀ توضیحات به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شدند.

همچنین دادسرای تهران علیه صادق زیباکلام نیز که ادعاهایی را در رابطه با حادثۀ تروریستی کرمان مطرح کرده بود نیز اعلام جرم کرده است. زیباکلام باید جهت ارائۀ توضیحات دربارۀ ادعاهای خود در مرجع قضایی حضور پیدا کند.

در پی راه‌اندازی چالش غیراخلاقی از سوی یک خواننده در فضای مجازی، برای نامبرده پرونده قضایی تشکیل و به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی، دادستان کل کشور پس از حرمت شکنی‌های صورت گرفته خطاب به دادستان‌های عمومی و انقلاب سراسر کشور دستور داد: با توجه به ضرورت برخورد قاطع با اشخاص غافل یا معاندی که بعد از حادثه دلخراش تروریستی در مسیر گلزار شهدای کرمان، با تولید، انتشار و بازنشر محتوای کذب و خلاف قانون و دارای وصف مجرمانه در برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، امنیت روانی جامعه را مخدوش می‎نمایند، لازم است بقید فوریت، دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و انتظام، ضمن رصد جامع، بهنگام و هوشمند در فضای مجازی و رسانه‌ای، کلیه عوامل و مرتکبین مرتبط با موضوع و دارای مسئولیت قانونی را شناسایی و به منظور رسیدگی و اقدام مناسب قضایی به دادسرای ذی‌صلاح معرفی کنند. 

پس از این دستور و با همکاری دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی تعدادی حرمت شکن در استان‌های مختلف شناسایی، دستگیر و به مراجع قضایی ذی‌صلاح معرفی شدند.

در حال حاضر با تکمیل گردشکار پرونده قضایی از سوی ضابط قضایی برای افراد هتاک پرونده‌هایی در دستگاه قضایی تشکیل و در حال رسیدگی است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code