در گفتگو با گیل خبر عنوان شد؛
۱۴۰۲/۱۰/۱۶ ۱۸:۱۹ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه
برگزاری کارگاه آموزشی و مهارت افزایی ارزیابی اراضی و املا ک

گیل خبر/ دکتر محمد باقری هره‌دشت، رئیس مرکز کارشناسان گیلان و عضو شورای عالی کارشناسان رسمی قوه قضائیه در گفتگو با گیل‌خبر گفت: مرکز کارشناسان رسمی دادگستری گیلان، به عنوان یکی از نهادهای متولی حوزه خدمات کارشناسی، امروزه با دارا بودن هفتصد و پنجاه کارشناس در شصت رشته در حال ارائه خدمات به دستگاه قضایی، نهادهای عمومی غیردولتی، شهرداری‌ها، ادارات، بانک‌ها، اشخاص حقوقی و حقیقی بوده که تاکنون رضایتمندی قابل توجهی نیز کسب کرده است.

وی با تاکید بر این که یکی از اولویت‌های ما در حوزه کارشناسی بحث بازآموزی و مهارت‌افزایی کارشناسان است، افزود: کارگاه آموزشی و مهارت‌افزایی ارزیابی اراضی و املا‌ک با حضور کارشناسان سه رشته راه و ساختمان، امور ثبتی و نقشه‌برداری و کشاورزی و منابع طبیعی با همکاری شرکت مهندسان مشاور طرح و سازه شفارود، با حضور اساتید مطرح و تراز اول کشوری در دو روز متوالی در تاریخ‌های 14 و 15ام دی ماه سال 1402 برگزار شد.

همچنین با دعوت شرکت مهندسان مشاور طرح و سازه شفارود (حامی کارگاه)، کارشناسان دستگاه‌های اجرایی که در حوزه زمین و مسکن فعالیت می‌کنند نیز در این کارگاه آموزشی حضور داشتند و در پایان دوره، گواهینامه حضور به تمامی شرکت‌کنندگان اهدا شد.

باقری هره‌دشت افزود: برگزاری کارگاه‌های متعدد در حوزه مهارت‌افزایی و بازآموزی کارشناسان رسمی باعث گردید تا در دو سال متوالی ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ کمیسیون آموزش و پژوهش استان گیلان به‌عنوان کمیسیون برتر انتخاب شده و توسط ریاست مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه، جناب آقای دکتر عبدلیان‌پور مورد تقدیر قرار گیرد. 

در ادامه دکتر بابک قادری مدیر عامل شرکت مهندسان مشاور طرح و سازه شفارود به عضویت دو تن از اعضای هیات مدیره این شرکت، آقای دکتر مهدی شادمند (رئیس هیات مدیره) و آقای مهندس فرید بختیاری (نائب رئیس هیات مدیره) در مرکز کارشناسان رسمی دادگستری گیلان اشاره کرد که باعث تعامل بیش از پیش دو مجموعه شده است. بطوریکه دو کارگاه آموزشی مهم دوروزه با همکاری طرفین در خردادماه و دی‌ماه سال جاری برگزار شده که این همکاری دوجانبه باعث ارتقاء فنی و علمی طرفین شده است.

وی افزود: شرکت طرح و سازه شفارود دارای 12 رتبه خدمات مهندسی مشاوره و صد نفر پرسنل تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی است که تعدادی از آنها عضو مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان گیلان هستند. این شرکت مشاور طرف قرارداد 26 ارگان و سازمان در استان‌های مختلف بوده و از این رو طیف وسیعی از تخصص‌ها و گرایش را پوشش می‌دهد. ارتباطات موثر این مشاور با دستگاه‌های اجرایی، باعث اطلاع‌رسانی گسترده‌تر و حضور مدیران و صاحب‌نظران بخش اجرا در کارگاه شده و بواسطه آن سطح فنی و علمی شرکت‌کنندگان، ارتقاء یافته است. پیشنهاد می‌گردد چنین الگوی همکاری در سایر استان‌ها نیز مابین مرکز کارشناسان رسمی دادگستری و شرکت خدمات مهندسی مشاوره برقرار گردد.

عکس:مطهره احمدی