پیش بینی هواشناسی؛
۱۴۰۲/۱۰/۱۴ ۱۴:۲۱ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

هواشناسی گیلان اعلام کرد: بعد از چند روز هوای آفتابی وپایدار شرایط جوی گیلان از عصر روز جمعه ۱۵ دی ماه شمالی شده و دمای هوا تا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد.

گیل خبر/ به گزارش صدا و سیما؛ محمد دادرس با اشاره به اینکه هم اکنون آسمان گیلان قسمتی ابری و مه آلود است گفت: وزش باد گرم امروز و فردا در گیلان ادامه دارد و در برخی ساعات نیزشدت می‌گیرد.

مدیر کل هواشناسی گیلان با اشاره به صدور هشدار زرد برای وزش باد شدید در گیلان افزود: با ورود سامانه سرد و بارشی از فردا شب در گیلان جریانات شمالی می‌شود و دمای هوا تا ۱۰ درجه در گیلان کاهش می‌یابد.
به گفته محمد دادرس، بارش باران رگباری در جلگه، بارش برف در مناطق کوهستانی و رعد و برق مهمترین پدیده جوی است که برای روز شنبه پیش بینی کرد.
وی افزود: دمای هوای شهر رشت در حال حاضر ۱۲ درجه سلسیوس است و امروز در گرم‌ترین ساعت تا ۱۸ درجه نیز خواهد رسید، رطوبت هوای این شهر ۱۰۰ درصد است.
مدیر کل هواشناسی گیلان با اشاره به شرایط دریای خزراضافه کرد: دریای خزر امروز و فردا با ارتفاع موج حداکثر ۷۰ سانتی متر برای فعالیت‌های دریانوردی با احتیاط مناسب است.
محمد دادرس تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته دیلمان با صفر درجه سلسیوس سردترین و ازبرم سیاهکل با ۲۴ درجه سلسیوس گرم‌ترین مناطق گیلان بوده است.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : هواشناسی گیلان

نظر شما:

security code