انفجار درمحدوده گلزار شهدای کرمان؛
۱۴۰۲/۱۰/۱۳ ۱۶:۰۷ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

 بعد از ظهر امروز حوالی ساعت ۱۵ و در محدوده چهارراه جبلیه کرمان، صدای انفجاری در مسیر منتهی به گلزار شهدای کرمان که مراسم سالگرد شهید سلیمانی در آن در حال برگزاری بود، شنیده شد که به گفته معاون سیاسی استاندار کرمان این حمله تروریستی بود.

گیل خبر/ به گزارش ایسنا، گزارشات رسمی، شنیده شدن دو صدای انفجار به فاصله 10 دقیقه در مسیر منتهی به گلزار شهدای کرمان را تایید کرده است.

تعداد 73 شهید و 170 مصدوم در حادثۀ تروریستی کرمان تا کنون

سخنگوی سازمان اورژانس کشور اعلام کرد تا این لحظه ۷۳ مورد فوتی قطعی در این حادثه به ثبت رسیده است و ۱۷۰ مصدوم نیز توسط اورژانس به مراکز درمانی انتقال داده شده است. احتمال افزایش شهدا وجود دارد.

جمعیت از محوطه گلزار شهدا تخلیه شد

به گزارش ایسنا، در پی شنیده شدن صدای دو انفجار در مسیرهای منتهی به گلزار شهدای کرمان جمعیت از محوطه گلزار و محدوده قبور شهدا تخلیه شده است.

هم‌چنین یکی از حاضران در این مراسم از شنیده شدن صدای انفجار سوم و تیراندازی در محدوده مسیر منتهی به گلزار شهدای کرمان به ایسنا خبر داد.

یک منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در دقایق اولیه، ضمن تایید این حادثه اعلام کرده بود، در همان ابتدا ۱۵ مصدوم از محل حادثه به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

موضوع در حال بررسی است

رضا فلاح مدیر عامل جمعیت هلال احمر کرمان اعلام کرد: امروز در مراسم سالگرد شهید سلیمانی صدای مهیبی شنیده شد و در حال بررسی موضوع هستیم.

وی با تاکید بر این نکته که این حادثه علی‌رغم همه مسایل امنیتی و ایمنی رخ داده است، گفت: با تیم‌های امداد و نجات واکنش سریع در حال تخلیه مصدومان از منطقه هستیم.

فلاح تاکید کرد: موج جمعیت بسیار بالاست و مسیرها به سمت گلزار شهدا مسدود است.

انفجارهای کرمان در فاصله ۱۰ دقیقه رخ داد

سعید شعرباف، شهردار کرمان نیز اعلام کرد: دو انفجار به فاصله ۱۰ دقیقه در مزار شهدای گمنام رخ داده است.

دو کیف حامل بمب منفجر شد‌

برخی از منابع مستقر در کرمان که در صحنه انفجار امروز حضور دارد اعلام کردند که در ورودی گلزار شهدای کرمان، دو‌ کیف بمب گذاری شده وجود داشته است که عامل یا عاملین این حادثه ظاهرا با ریموت بمب‌ها را منفجر کرده‌اند.