مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان در آیین تجلیل از بانوان شرکت:
۱۴۰۲/۱۰/۱۳ ۰۹:۲۲ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 4 دقیقه

به مناسبت میلاد فرخنده بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه(س)، آیین تجلیل از بانوان شاغل شرکت برق منطقه ای گیلان در سالن اجتماعات پیامبر اعظم(ص) شرکت برگزار شد.

گیل خبر/ محمود دشت بزرگ مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان ضمن تبریک روز زن، روز مادر و ولادت با سعادت فاطمه اطهر(س)گفت: شهرت و عظمت فاطمه زهرا(س) به خاطر شخصیت های بزرگ پیامبر مکرم اسلام و امام علی بودند که در مسیر زندگی حضرت فاطمه(س)، بانوی عالمین قرار داشتند.

وی افزود: به برکت وجود این دو شخصیت بزرگ معنوی و روحانی، در عصری که معروف و مشهور به مردسالاری بود، فاطمه(س) موفق شد برای سایر بانوان اسوه و مرجع مهمی باشد و حتی نقل شده که پیامبر عظیم الشان اسلام، بیشترین تاثیر پذیری را از شخصیت والای فاطمه زهرا داشتند.

محمود دشت بزرگ گفت: اولین ویژگی بزرگ این بانوی گرانقدر اسلام، ویژگی های فردی ایشان بود که مرجع و محل رجوع بسیاری از افراد در جامعه اسلامی و جامعه جهانی است و به برکت وجود او، روز زن و روز مادر شکل گرفت و نام گذاری شد.

وی در ادامه افزود: دومین ویژگی خاص او، ویژگیهای خانوادگی اش بود که هم مادری بزرگ و هم زنی الگو ونمونه بود و علاوه بر آن فرزندان بزرگی را پرورش داد و در واقع جانشین پروری کرد.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان گفت: سومین ویژگی این بانوی بزرگ اسلام، ویژگی های اجتماعی او بودکه در اجتماعات و جمع های مختلف آن دوره حضور داشتند و مرجع و مرکزی برای وحدت تمامی اقشار دوران پیامبر(ص) و امام علی(ع) بودند.

وی تصریح کرد: وظیفه ما در جامعه امروزی این است که به پیروی از دخت گرامی نبی مکرم اسلام و کوثر قرآن، که در تهدیدات مختلفی که جامعه اسلامی آن موقع با آن مواجه بود، از امام زمانشان حمایت می کردند و ولایت مدار بودند، ما هم پیرو و پشتیبان ولایت فقیه باشیم و با رفتار و عملکردمان، تهدیدات مختلف را تبدیل به فرصت کنیم و نگذاریم آسیبی به انقلاب اسلامی و کشور عزیزمان وارد شود.

محمود دشت بزرگ در خصوص دیگر ویژگی های مهم فاطمه زهرا(س) گفت: این بانوی بزرگ اسلام ، نه تنها از استکبار تبعیت نکردند بلکه با استقلالی که داشتند همیشه و همه جا با کفر و استکبار مخالفت می کردند.

وی اضافه کرد: حضور میدانی و جهادی ایشان در عرصه های مختلف، ویژگی بارز دیگر ایشان بودند که بانوان باید از آن درس بگیرند. بانوان باید در حوزه عملیاتی شرکت و در فصول مختلف که با اوج بار مواجه هستیم با انجام نقش مهم و خطیر خود در عرصه های فردی،خانوادگی و اجتماعی در زمینه استفاده بهینه از برق، فرهنگ استفاده بجا، منطقی و هوشمندانه از انرژی برق را نهادینه نمایند.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان با اشاره به دوران پرافتخار دفاع مقدس، گفت: در دوران دفاع مقدس، نقش اصلی و فرا نقش، متعلق به مادران شجاع میهن مان بود که با فراخوان امام راحل، بی درنگ فرزندان خود را آماده و مهیا برای جنگ حق علیه باطل کردند و در هنگام شنیدن شهادت فرزندشان با سعه صدر و صبر، موجب استقامت و تقویت پیکره انقلاب و شجره طیبه انقلاب اسلامی می شدند.

وی با اشاره به نقش حساس و بزرگ سرباز بزرگ انقلاب، سردار شهید سلیمانی در مقابله با دشمنان و زمین گیر کردن آنها، گفت: این سردار رشید اسلام که دشمنان از او به شدت می هراسیدند، احترام بسیار زیادی برای مادرشان قائل بودند و این بیانگر نقش عظیم و بی بدیل مادر بزرگوار این شهید بزرگ در پرورش و تربیت ایشان بودکه چنین سرباز بابصیرت و ولایت مداری را تقدیم انقلاب و اسلام کردند.

محمود دشت بزرگ در خصوص استفاده از توانمندی ها ی بانوان، گفت: باید سوابق، قابلیت ها و ویژگی های تخصصی بانوان شرکت و حتی همسران آقایان همکار شرکت در زمینه های مختلف علمی، اجتماعی، هنری، ورزشی و ... احصا، جمع آوری و ارائه شود تا با بررسی ، ارزیابی و بکارگیری آن، ضمن توسعه و رشد اهداف شرکت، به ارتقا ظرفیتها و پتانسیل منابع انسانی کمک کنیم.

گفتنی است در این آیین که همراه با مولودی خوانی بود، پاک نعمت مشاور امور بانوان مدیر عامل، گزارشی از عملکرد بانوان شرکت ارائه داد و حجت الااسلام شیرزاد در وصف حضرت زهرا (س) سخنانی بیان نمود و در خاتمه این آیین و پس از ارائه نظرات و پیشنهادات توسط بانوان، با اهدا هدایا و لوح سپاسی از زحمات و تلاشهای آنان قدردانی شد.