۱۴۰۲/۱۰/۱۲ ۱۸:۴۰ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 4 دقیقه

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: شاید تا روز پنجشنبه ۲ دستگاه VAR وارد کشورمان شود.

گیل خبر/ به گزارش تسنیم، مهدی تاج پس از دیدار سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ملی‌پوشان فوتبال کشورمان اظهار داشت: از مدت‌ها قبل از سردار سردار سلامی دعوت کرده بودیم و ایشان امروز از مجموعه پِک و کمپ تیم‌های بازدید کرده و دیداری صمیمانه و دوستانه با اعضای تیم ملی فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی داشتند. یکسری صحبت‌های خوب از سوی ملی‌پوشان انجام شد و درددل‌های‌شان را با سردار سلامی مطرح کردند و ایشان هم جواب مثبت و عالی داد و صحبت‌های عزیزان را شنید. سردار سلامی تشکر مقام معظم رهبری را اعلام کردند که بازیکنان تیم ملی بیگانه با مسائل دنیا نبودند و در رابطه با جنایات رخ داده در غزه واکنش نشان دادند.

وی در ادامه افزود: بحث دیگری که در جلسه با سردار سلامی مطرح کردیم، سربازی بازیکنان بود که به دلایلی نمی‌خواهم همه آنها را مطرح کنم. ما از طرف جامعه ورزش صحبت کردیم و ایشان گفتند که پیگیری‌هایی انجام خواهد شد. مشکلات دیگری در تیم ملی داشتیم که مطرح کردیم که یکی از موارد ورود و خروج بازیکنان بود. مجموعه دیدار دو سه ساعته سردار سلامی با ملی‌پوشان را مثبت دیدم.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد بحث حمایت دولت و وزارت ورزش و جوانان از تیم ملی فوتبال تصریح کرد: فردا در جلسه‌ای در این مورد در خدمت آقای کیومرث هاشمی وزیر ورزش هستیم. می‌دانید که ما تحریم هستیم. شب گذشته در خدمت رئیس سازمان برنامه و بودجه بودیم. برای جام جهانی قبلی هزینه زیادی بابت اعزام خبرنگاران و عواملی که باید به قطر می‌بردیم، متحمل شدیم و دولت هیچ کمکی نتوانست داشته باشد و هزینه‌ها را پوشش دهد. به ایشان گفتم سال گذشته بلیت جام جهانی را فروختیم و برخی از پول‌ها را باید خرج می‌کردیم. امسال مشکلات ادامه دارد و نتوانستیم تحریم‌ها را رفع کنیم. اگر بتوانیم کل پول‌مان را در فیفا آزاد کنیم نه تنها نیازی نداریم از دولت پول بگیریم، حتی می‌توانیم به وزارت ورزش هم کمک کنیم.

تاج خاطر نشان کرد: پول‌ها بلوکه شده است و من نمی‌توانم آنها را آزاد کنم. نزدیک به 10 جلسه با مسئولان فیفا گذاشته‌ام و گفته‌اند مشکل از بانک‌هاست. البته بد نیست بدانید سیستم کمک داور ویدیویی که می‌آوریم بخشی از هزینه‌هایش از پول بلوکه شده‌مان در فیفاست، چمنی که برای زمین شماره یک (کمپ تیم‌های ملی) می‌آوریم و بخشی از هزینه ساختمان اداری نیز از سه چهار میلیون دلاری است که فیفا به‌عنوان فوروارد سه به ما اختصاص داده. ما این پول‌ها را می‌گیریم، ولی پول‌های جاری نیست و باید وزارت و دولت کمک کنند تا برای تیم ملی و حدود 50، 60 نفر از خبرنگاران اعزامی شایسته به جام ملت‌های آسیا داشته و خجالت‌زده نباشیم. علاوه بر اینها، لیدرهایی نیز هستند که دنبالش هستیم 30، 40 نفرشان را به قطر ببریم. ما این کار را به هر جهت انجام می‌دهیم، ولی انتظار داریم به ما کمک‌هایی بشود.

وی درباره آخرین وضعیت حق پخش تلویزیونی گفت: خوشبختانه صداوسیما الان روابطش بهتر از دوره‌های قبلی است. حق پخش تثبیت شده است و آنها برای ثبت آن کمک کرده‌اند. پولی هم داده‌اند که چیزی حدود 330 هزار دلار است. هر چقدر به ما پول بدهند بیشتر طرفداری و تعریف‌شان می‌کنیم!

تاج راجع به بحث حضور سیستم کمک داور ویدویی VAR در فوتبال ایران یادآور شد: شاید دو دستگاه VAR پنجشنبه بیاید، ولی باید مرحله سوم آموزش داوران در عربستان انجام شود. ضمن اینکه خودمان به شدت تلاش می‌کنیم داوران‌مان اینجا آموزش ببینند. فشار عمده‌ای به حق به فدراسیون فوتبال وارد می‌شود، بابت اشتباهات داوری است. خود من هم از شرایط موجود ناراضی‌ام و همه را نگران کرده است. باید سیستم VAR را بیاوریم و الحمدالله تا پنجشنبه یکی دو دستگاه می‌آید. اعتراض‌ها و حملاتی که باشگاه‌ها به یکدیگر می‌کنند را، خیلی وارد نمی‌بینم. اعتراض به داوری اما، درست است و تیم‌ها جداً ضرر می‌کنند.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد وضعیت حضور سردار آزمون در اردوی تیم ملی فوتبال اظهار داشت: در مذاکرات صورت گرفته، مشکل آزمون حل شد. فدراسیون فوتبال در بحث مذاکره و دیپلماسی وضعیت بدی ندارد.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : دستگاه VAR

نظر شما:

security code