رپورتاژ خبری؛
۱۴۰۲/۱۰/۱۰ ۱۶:۲۶ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 6 دقیقه
قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان چقدر می شود؟

ریزش سنگ‌نمای ساختمان یکی از مشکلات رایج در ساختمان‌ها است که علاوه بر تحت تأثیر قرار دادن ظاهر و زیبایی خانه شما، احتمال بروز صدمات جبران‌ناپذیری دیگری نیز به همراه دارد. پیچ و رولپلاک سنگ‌ نمای ساختمان به‌عنوان راه‌حلی تضمین‌شده، اقدامی سریع و کم‌هزینه برای جلوگیری از چنین رخدادهایی است. در این مطلب به بررسی قیمت پیچ و رولپلاک نما برای ساختمان می‌پردازیم.

پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان به چه دلایلی صورت می‌گیرد؟

یک ساختمان مسکونی علاوه بر نیاز به رعایت ظاهر و زیبایی به‌وسیله سنگ نما (یا هر روش دیگر)، به مقاوم‌سازی در برابر عوامل مختلفی که می‌توانند باعث تخریب نمای آن شوند نیز احتیاج دارد. پیچ کردن سنگ نما، بی‌شک اولین و بهترین روش برای انجام این کار است؛ زیرا هم قیمت مناسبی دارد و هم در سریع‌ترین زمان ممکن، قابل‌اجرا خواهد بود.

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ‌ نمای ساختمان چگونه محاسبه می‌شود؟

به‌طورکلی، عوامل مختلفی در قیمت پیچ کردن سنگ نمای ساختمان تأثیرگذار است و هرکدام تأثیر خاصی بر قیمت نهایی انجام پروژه خواهند داشت. در ادامه به بررسی این موارد می‌پردازیم:

نوع سنگ‌نما

بی‌شک باید مهم‌ترین عامل تأثیرگذار در قیمت پروژه را نوع سنگ نما دانست. نوع سنگ نمای ساختمان شما تأثیر زیادی بر قیمت نهایی خواهد داشت و به همین دلیل در ادامه به‌صورت مجزا، قیمت هر مدل سنگ نما را جداگانه بررسی می‌کنیم.

طرح نمای ساختمان

معیار مهم بعدی در قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان، به طرح نمای آن برمی‌گردد. به‌طورکلی طرح‌های رومی به دلیل وجود تعداد زیادی سنگ‌ریز، مراحل سوراخ کردن دشوارتری نیز خواهد داشت. اما طرح نماهای دیگر به علت سادگی و یکپارچگی نما، با سختی کمتری برای سوراخ کردن سنگ‌ها روبرو هستند.

شل و لق بودن سنگ‌نما

از مهم‌ترین معیارهای مؤثر بر قیمت پروژه، شل و لق یا سفت و محکم بودن سنگ‌های نمای ساختمان است. ازاین‌جهت که سنگ‌های شل و لق، سختی کار را بیشتر می‌کنند، به‌مراتب هزینه‌های بالاتری نیز به همراه خواهند داشت.

کیفیت پیچ استفاده شده

کیفیت پیچ مورداستفاده در قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان تأثیر مهمی دارد. دو مدل پیچ طلایی و نقره‌ای برای انجام کار تعبیه‌شده است. کیفیت نمونه نقره‌ای بالاتر بوده و تأثیری ۲۰ درصدی در قیمت نهایی دارد.

نصب سنگ یا استفاده از بتونه در پیچ و رولپلاک

نصب یا عدم نصب سنگ پس از مراحل انجام کار نیز تأثیر مستقیمی بر قیمت نهایی کار خواهد داشت. به‌عنوان‌مثال، نصب سنگ می‌تواند افزایش هزینه‌ای ۳۰ درصدی به همراه داشته باشد. همچنین بتونه همرنگ سنگ نما نیز تأثیر مستقیمی بر قیمت نهایی خواهد داشت.

میزان متراژ ساختمان و موقعیت جغرافیایی

بدیهی است که بیشتر بودن ابعاد و متراژ ساختمان باعث طولانی‌تر شدن فرآیند انجام کار خواهد شد و به همین دلیل نیز تأثیر مهمی بر قیمت کار می‌گذارد. همچنین موقعیت جغرافیایی دورتر از شرکت انجام دهنده کار نیز تأثیر محسوسی بر قیمت پیچ و رولپلاک نما دارد. انجام پیچ و رولپلاک نما در کرج و تهران نیز انجام می‌شود. پیچ و رولپلاک نما در کرج قیمتی پایین‌تر از هر استان دیگر ایران دارد.

به‌طورکلی، قیمت‌گذاری برحسب متراژ ساختمان به ۳ صورت متری، عددی و کنترات خواهد بود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

  • پیچ و رولپلاک نما به‌صورت کنترات برای ساختمان‌های زیر 100 متر: شروع از 4 میلیون تا 12 میلیون
  • پیچ کردن سنگ‌نما به‌صورت متری برای نماهای بالای: 100 متر: شروع از متری 50 هزار تومان تا 70 هزار تومان
  • پیچ و رولپلاک نمای ساختمان به‌صورت عددی برای نماهای بالای 100 متر: شروع از دانه‌ای 8 تا 12 هزار تومان

محاسبه قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بر حسب جنس و نوع سنگ‌نما

مهم‌ترین عامل در قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان را باید جنس سنگ و نوع سنگ نما دانست. در ادامه انواع مدل سنگ‌ها را بررسی خواهیم کرد:

  • تراورتن

به دلیل ابعاد ۴۰ سانتی‌متری این سنگ، تعداد پیچ‌های به‌کاررفته در آن نیز به طبع کمتر خواهد بود. هزینه پیچ و رولپلاک این مدل سنگ به‌صورت دانه‌ای معادل ۱۰ هزار تومان، به‌صورت متری معادل ۵۰ هزار تومان و به‌صورت کنتراتی زیر ۱۰۰ متر از ۴ تا ۱۰ میلیون خواهد بود.

  • سرامیک

به دلیل نیاز به نصب واشر در نماهای سرامیکی، هزینه پیچ و رولپلاک این مدل سنگ نما بیشتر از تراورتن است؛ به عبارتی قیمت پیچ و رولپلاک نما سرامیکی و پاسیو به‌صورت دانه‌ای معادل ۱۲ هزار تومان، به‌صورت متری معادل ۶۰ هزار تومان، به‌صورت کنترانت نیز، نمای زیر ۱۰۰ متر از ۶ میلیون شروع خواهد شد.

  • گرانیت

به دلیل دشواری در سوراخ کردن این نوع سنگ (به دلیل استحکام و مقاومت آن) و نیاز به دریل‌های سنگین، هزینه بالاتری برای پیچ و رولپلاک نیز به همراه دارد. هزینه پیچ نمای ساختمان از نوع سنگ گرانیت، به‌صورت دانه‌ای معادل ۱۰ هزار تومان، به‌صورت متری معادل ۶۰ هزار تومان و به‌صورت کنترات زیر ۱۰۰ متر از ۵ تا ۸ میلیون شروع می‌شود.

  • بادبر

برخی ساختمان‌های قدیمی دارای بادبر به‌عنوان نما هستند. قیمت پیچ نمای ساختمان از نوع بادبر به‌صورت دانه‌ای معادل ۱۸ هزار تومان، به‌صورت متری معادل ۸۰ هزار تومان و به‌صورت کنتراتی روی ارتفاع از ۷ میلیون تومان شروع می‌شود.

  • سمیرم

قیمت پیچ و رولپلاک نمای سمیرم به دلیل احتمال ترک برداشتن، بالاتر از بقیه سنگ‌ها است؛ به عبارتی قیمت پیچ نمای سمیرم به‌صورت دانه‌ای معادل ۱۲ هزار تومان، به‌صورت متری معادل ۵۵ متر و به‌صورت کنتراتی زیر ۱۰۰ متر از ۵ میلیون آغاز می‌شود.

  • رومی

سنگ نمای رومی یکی از پراستفاده‌ترین سنگ نماهای ساختمانی در ایران است و بیشترین درخواست پیچ و رولپلاک نیز متعلق به همین نوع نما است. قیمت پیچ و رولپلاک نمای رومی به‌صورت دانه‌ای معادل ۱۲ هزار تومان، به‌صورت متری معادل ۵۵ هزار تومان و به‌صورت کنتراتی زیر ۱۰۰ متر از ۶ میلیون آغاز می‌شود.

سخن نهایی

پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان علاوه بر حفظ ظاهر و زیبایی آن، مقاومت و استحکام نما را بیشتر می‌کند. بدیهی است که انجام این کار پیش از بروز مشکلات باعث می‌شود تا هم در هزینه‌ها صرفه‌جویی شده و هم خطرات محتمل بعدی رفع شوند. برای مشاوره یا کسب اطلاعات بیشتر درباره پیچ و رولپلاک نما بدون داربست با شماره تلفن 09125846430 تماس حاصل فرمایید.