۱۴۰۲/۱۰/۰۹ ۱۹:۰۵ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی گیلان از تصادف دلخراش کامیون سوخت‌رسان با عابر پیاده خبر داد.

گیل خبر/ به گزارش ایسنا:سرهنگ امیر طالبی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: در ساعت ۱۰:۲۳ امروز، ۹ دی با اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر یک فقره تصادف شدید منجر به فوت یک نفر در میدان توشیبای رشت، بلافاصله ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: با حضور ماموران پلیس و تیم‌های امدادی در محل حادثه مشخص شد که کامیون سوخت رسان به علت عدم توجه به جلو و جوانب با عابر پیاده تصادف کرده است.

سرهنگ طالبی گفت: در این حادثه شدید متاسفانه عابر پیاده که مردی حدوداً ۶۰ ساله بوده به علت شدت جراحات وارده در دم جان باخت.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان با بیان اینکه راننده کامیون پس از حادثه از وسیله نقلیه خود پیاده و متواری شد، تصریح کرد: کارشناسان پلیس علت تصادف را بی‌احتیاطی و عدم توجه به جلو و جوانب از سوی راننده کامیون سوخت رسان تشخیص دادند.

این مقام انتظامی در پایان عدم توجه به جلو در رانندگی و صحبت با تلفن همراه را عامل اصلی اکثر تصادفات عنوان کرد و گفت: صحبت با تلفن همراه موجب اختلال در عملکرد تشخیص به موقع مغز شده و این امر تصادفات مرگبار را رقم می‌زند.