شهردار رشت:تحقق توسعه اقتصادی رشت با بهره مندی از ظرفیت گردشگری خوراک/رئیس شورای اسلامی شهر رشت:خبرنگاران خارجی پیام دوستی و صلح مردم رشت را انعکاس دهند

گیل خبر/ به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری رشت، رحیم شوقی امروز پنجشنبه ۷ دی ۱۴۰۲ در مراسم برگزاری بزرگ ترین رویداد خوراک کشور که به مناسبت هفته رشت در تالار مرکزی این شهر برگزار شد، با سلام و عرض ادب و احترام خدمت همه مهمانان ارجمند و عزیز اظهار کرد: خدمت شهروندان فهیم رشت و اصحاب رسانه به ویژه مهمانانی که در این مراسم حضور دارند، خیر مقدم عرض می کنم.
وی با خیر مقدم به سفیر محترم قزاقستان و رایزن محترم سفارت ترکیه در ایران، افزود: خدمت رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان، اعضای محترم شورای اسلامی شهر به ویژه ریاست محترم شورا، مدیران محترم گردشگری استان و مهمانان کشوری عرض خیر مقدم دارم.
شهردار رشت با اشاره به اینکه ۱۲ دی ماه ۴۶۶ سال پیش رشت به عنوان مرکز سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ولایت ما گیلان انتخاب شد، تصریح کرد: امروز گرد هم آمدیم تا این موضوع را گرامی بداریم و شهر باران های نقره ای که به عنوان شهر اولین ها مطرح است، را ارج نهیم.
شوقی ادامه داد: رشت زیبایی که با توجه به سطح بالای فرهنگ، سواد، بینش بالای مردمانش و اینکه زادگاه مردان و زنان بزرگ تاریخ ایران زمین در عرصه های شهادت، ایثار، فقاهت، علم، ادب و فرهنگ بوده است، همواره همچون ستاره ای درخشان در آسمان ایران تلالو می کند.
وی، رشت را یکی از قطب های کشاورزی، گردشگری، صنعتی، علمی و تحقیقاتی امروز کشور برشمرد و گفت: غذاهای رشتی نیز به وضوح آیینه فرهنگ این شهر بوده و از درهم تنیدگی غذا با آداب و رسوم، موسیقی، لباس، صنایع دستی و مردمان فعال، شاد، مهربان و خوش سلیقه این شهر حکایت دارد.
شهردار رشت با بیان اینکه به دلیل توانمندی های این شهر در ۲۰ آذر ماه سال ۱۳۹۴ به عنوان نخستین شهر ایران در حوزه خلاقیت خوراک در شبکه جهانی شهرهای خلاق سازمان جهانی یونسکو به ثبت رسیده است، خاطرنشان کرد: اهدای نشان شهر خلاق خوراک شناسی توسط سازمان جهانی یونسکو به رشت فرصت مناسبی به منظور پیگیری مباحث مرتبط خلاقیت در حوزه خوراک شناسی منطبق بر خوراک محلی را فراهم کرده تا با استفاده از این مزیت ها بتوانیم تبلیغاتی را انجام دهیم و ایجاد اشتغال و توسعه پایدار اقتصادی در سطح جوامع محلی را شاهد باشیم.
شوقی یادآور شد: با توجه به این ظرفیت بی نظیر، شورای اسلامی شهر و شهرداری رشت با همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان امروز بزرگ ترین گردهمایی فعالان صنعت گردشگری گیلان را در راستای بهره مندی از ظرفیت گردشگری خوراک و توسعه اقتصادی شهر برگزار کرده است.
وی از اجرای حدود ۴۰ برنامه با عناوین مختلف در هفته رشت از ششم تا ۱۲ دی ماه جاری در این شهر خبر داد و بیان کرد: برنامه ها توسط همکاران بنده با حمایت اعضای پر تلاش اعضای شورای اسلامی شهر تدارک دیده شده و این گردهمایی یکی از این برنامه ها است.
شهردار رشت با قدردانی از تمام شخصیت ها، نهادها و ارگان هایی که برای برگزاری بهتر برنامه های هفته رشت تلاش بسیاری کردند، گفت: از شهرداران محترم کلانشهرهای کشور، شهردار محترم آستراخان روسیه و تمام بزرگوارانی که این روز را به اینجانب و اعضای محترم شورا به نمایندگی شهروندان این شهر تبریک گفتند، تشکر می کنم.

 مردمان رشت گشاده رو و میهمان پذیر هستند/ خبرنگاران خارجی پیام دوستی و صلح مردم رشت را انعکاس دهند

 محمد حسین واثق کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز در همایش بزرگترین رویداد خوراک کشور در رشت با تبریک آغاز هفته رشت اظهار کرد: به تمامی مسوولان کشوری و همچنین میهمانان خارجی از جمله سفیر کشور قزاقستان و رایزن اول کشور ترکیه و خبرنگاران داخلی و خارجی و دیگر مدعوین عزیز در این مراسم حضور دارند خیر مقدم عرض می کنم و این حضور پُر شور در هفته رشت وظایف ما را در راستای توسعه این شهر فرهیخته سنگین تر می کند.
وی با بیان اینکه رشت شهر اولین ها و بهترین ها است افزود: رشت را نباید صرفا به خوراک ،صنایع دستی، آب و هوای خوب و مناظر زیبایش شناخت ، بلکه بزرگترین ویژگی رشت مردمان خوش طینت و گشاده روی رشتی است که در تمام جهان زبانزد هستند.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید به اینکه خونگرم بودن و مهربانی مردمان رشت از جمله مباحثی است که گردشگران را به تکرار حضور در این شهر ترغیب می کند بیان کرد: از تمامی خبرنگاران و سفرای عزیزی که در این رویداد بزرگ حضور دارند تقاضا دارم تا پیام صلح و دوستی مردمان شهر فرهیخته رشت را به مردمان کشورهایشان اعلام کنند .
کارگرنیا با اشاره به اینکه ما منتخبین مردم رشت به همراه شهردار این شهر در تلاشیم تا رشت را به جایگاه واقعی اش برسانیم افزود: ما قصد داریم با تعاملات سازنده هفته رشت را به هفته جهانی رشت تبدیل و برگزار کنیم .
وی با بیان اینکه سردار بزرگ استکبار ستیز شهید میرزا کوچک خان جنگلی که اسطوره بزرگ مردمان رشت و ایران است گفت: رشت اسطوره های بزرگ فراوانی دارد و همه ما فرزندان دیار بزرگ مرد استکبار ستیز هستیم که در دفاع از حق آماده و مقابله با ظالم پای کار ایستاده ایم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code