رپورتاژ خبری؛
۱۴۰۲/۱۰/۰۶ ۱۷:۱۵ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 9 دقیقه
6 نکته مهم خرید املاک در رشت!

چکیده : در دنیای امروز که همه چیز در حال تغییر و گران شدن است خرید ملک و املاک که قیمت آنها روزبه روز در حال افزایش است یک پیشرفت به شمار می رود، امروزه خرید ملک و املاک برای مردم تقریبا امری دشوار و غیر ممکن است اما برای برخی به قصد سرمایه گذاری املاکی را خریداری می کند می تواند سود زیادی داشته باشد، حال ممکن است برای برخی سوال پیش آید که بهترین منطقه برای سرمایه گذاری کجاست؟ در جواب این سوال باید گفت یکی از بهترین منطقه ها که هروزه درحال پیشرفت است و همچنین خواهان زیادی برای خرید ملک دارد شهر رشت است

رشت یکی از شهرستان های استان گیلان به حساب می آید که به دلیل آب و هوای معتدل، جاذبه های گردشگری متعدد یکی از محبوب ترین شهرستان های شمال ایران به شمار می رود، همین موضوع باعث شده تا اکثر افراد خواستار خرید ملک و املاک در رشت شوند، اما نکته حائز اهمیت این است که در هنگام خرید ملک باید نکات مهمی را به یاد داشته باشید،شاید برایتان جالب باشد که بدانید با توجه به تحقیقات به عمل اومده بیشترین پرونده های موجود در دادگاه های رسیدگی مربوط به دعاوی کلاهبرداری ملکی هستند، به همین دلیل مقاله به تحریر درآمده ما نیز درباره نکات مهم خرید املاک در رشت است همچنین اگر شما نیز دچار مشکلات خرید ملک در رشت شده اید می توانید به بهترین وکیل ملکی در رشت مراجعه کنید، در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر با موضوع خرید ملک و زمین در رشت آشنا شویم.

6 نکته مهم خرید املاک در رشت!

ابتدا برای اینکه بتوانید بهترین ملک را در رشت خریداری کنید باید با افراد خبره در این زمینه مشورت کنید و بعد بهترین تصمیم را بگیرید، بهترین اشخاص برای مشاوره شما وکلای ملکی و مشاوران املاک در رشت هستند، این افراد به دلیل اینکه آگاهی کافی در مورد ملک و املاک دارند راهنمایی های لازم را برای شما ذکر کرده و درست ترین راه را در مقابل شما قرار می دهند، دومین راه برای خرید ملک در رشت نکاتی است که باید در زمینه خرید ملک  مورد توجه قرار دهید که در ادامه با نکات مهم خرید ملک در رشت! آشنا می شویم:

1.شرایط مکانی ملک: شما برای اینکه بتوانید ملکی را خریداری کنید که تمام نیاز های شما از یک ملک خوب را داشته باشد ابتدا باید به این نکته توجه کنید که ملاک شما برای خرید این ملک و یا زمین چیست؟ در اینجا باید ذکر کنم که برای مثال شما زمینی را برای کشت وکار می خواهید پس باید ملاک شما میزان بارش سالیانه این شهر باشد و یا ملکی برای زندگی و یا تفریح می خواهید پس چه چیزی در ذهن شما شکل می گیرد درست است شرایط آب و هوایی مثل شرجی بودن آن، سرد و گرم بودن این شهر و یا ....

2.قیمت خرید ملک: به این نکته توجه داشته باشید که گاها قیمت بالای ملک معیار مناسبی بر خوب بودن ملک نیست همچنین پایین بودن قیمت ملک مبنی بر مناسب نبودن این ملک نیست.

3.زمان خرید ملک: کمتر کسی به زمان خرید ملک توجه می کند اما این فعل کاملا اشتباه است زیرا در فصول مختلف سال قیمت املاک متفاوت است، اما بهترین زمان خرید ملک در رشت و شمال کشور بهار و تابستان است.

4.سود زیان فسخ قرارداد: نکته بسیار مهم! حتما برای خرید ملک سود و زیانی برای دو طرف یعنی خریدار و فروشنده باید در هنگام بستن قرارداد در نظر گرفته شود تا هر کدام از آنها به هر دلیلی قرارداد را فسخ کردند طبق شرایط ذکر شده سود و زیان شان را بگیرند.

5.بررسی مدارک فروشند و سند مالکیت: بعد از اینکه ملک مورد قبول خود را یافتید مرحله بعدی بررسی مدارک و سند ملک است، شما باید به این نکته توجه کنید که آیا ملکی که برای خرید انتخاب کردید به نام فروشنده است یا خیر اگر ملک به نام فروشنده بود مدارک شناسایی فرد را با مشخصات درج شده در سند تطبیق دهید ولی اگر مالک شخص دیگری است حتما این نکته را به یاد داشته باشید که فروشنده وکالت رسمی داشته باشد، در اینصورت نیز بهتر است که برای بررسی سند به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنید.

6.بررسی امکانات و مصالح استفاده شده در ساخت ملک: همانطور که میدانید شمال ایران یکی از منطقه های پر بارش به شمار می رود، پس مصالحه ای که برای ساخت ملک استفاده می شود باید به گونه ای باشد که در مقابل بارش برف و باران مقاوم باشد. نکته دیگر امکانات ملک است برخی از ملک ها هنگام خرید تمامی امکانات را دارا است فروشنده آنها را ذکر می کند اما برخی دیگر از فروشنده ها توافق می کنند که بعد از خرید ملک توسط شما این امکانات را برای شما فراهم می کنند.

نکات مهم خرید ملک قولنامه ای!

همانطور که میدانید در برخی موارد در زمینه خرید ملک و زمین مشاهده کردید که ملک دارای قولنامه است و هنگام فروش و یا خرید با قولنامه خرید و فروش میشوند، قولنامه در لغت به معنای سند است با اینکه قولنامه در قوانین ایران هیج جایی ندارد اما دربین مردم بسیار مورد قبول و شناخته شده است، همچنین امروزه یکی از دعاوی که بسیار در دادگاه ها در دست بررسی است دعاوی املاک قولنامه ای است پس با توجه به مطالبی که خواندید برای اینکه بتوانید ملک قولنامه ای را خریداری کنید باید نکاتی را مورد توجه قرار دهید، در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر با این نکات آشنا شویم.

*بررسی مجوز مشاورین املاک انتخابی جهت خرید و فروش زمین از اتحادیه‌های مربوط

*تعیین حقوق مرتبط با بنگاه‌دار یا مشاور ملک

*اطمینان از عدم محجوریت شخص خریدار درصورتی‌که فرد پیر یا سالخورده باشد.

*بررسی گواهی انحصار وراثت فروشنده در صورت قولنامه زمین ارثی.

*حصول اطمینان از در رهن یا وثیقه نبودن زمین.

*بررسی دقیق مورد معامله (زمین) با مشخصات ذکر شده در قولنامه

*بررسی کد رهگیری زمین و اطمینان از عدم فروش زمین به شخص یا اشخاص دیگر

*پرداخت وجوه تعیین‌شده در قولنامه به صورت چک (چک حامل نباشد)

*حصول اطمینان از مشاعی نبودن زمین مورد قولنامه

چگونه در خرید املاک گول نخوریم!

در دنیای امروز که همه چیز در حال تغییر و گران شدن است خرید ملک و املاک که قیمت آنها روزبه روز در حال افزایش است یک پیشرفت به شمار می رود، امروزه خرید ملک و املاک برای مردم تقریبا امری دشوار و غیر ممکن است اما برای برخی به قصد سرمایه گذاری املاکی را خریداری می کند می تواند سود زیادی داشته باشد، حال ممکن است برای برخی سوال پیش آید که بهترین منطقه برای سرمایه گذاری کجاست؟ در جواب این سوال باید گفت یکی از بهترین منطقه ها که هروزه درحال پیشرفت است و همچنین خواهان زیادی برای خرید ملک دارد شهر رشت است، همانطور که در مطالب بالا نیز خواندید این شهر  بله دلیل آب و هوای مناسب، جاذبه گردشگری، پیشرفت چشمگیر در این شهر و همچنین مزایای زیاد دیگری که رشت دارد توانسته افراد زیادی را جذب خود کند، حال اگر علاقه ای به خرید زمین در رشت را دارید نکاتی را باید رعایت کنید تا بهترین ملک را خریداری کنید، همینطور در جواب سوال چگونه در خرید املاک گول نخوریم؟ بهتر است نکات ذکر شده در ذیل را مطالعه فرمایید.

*شناخت منطقه: اولین مرحله برای سرمایه گذاری املاک و زمین در رشت بررسی آینده منطقه، خدمات عمومی، قیمت مناسب با آن منطقه است.

*مشاوره با متخصصین: شما برای اینکه بتوانید یک ملک را با بهترین امکانات و یا حتی زمین را در بهترین منطقه برای سرمایه گذاری انتخاب کنید باید با مشاورین متخصص در این زمینه مشورت های لازم را انجام دهید بهترین افراد برای مشورت مشاورین املاک معتبر و وکلای ملکی رشت هستند.

*بررسی مستندات قانونی: یکی از اصلی ترین و مهم ترین مسئله که حتما باید به آن توجه بسیار شود مدارک و اسناد مالک زمین و یا ملک و در صورت موروثی بودن ملک تمامی مدارک وارثان و یا وکالت ثبت رسمی از طرف آنها.

*تایید اسناد: برای جلوگیری از کلاهبرداری های ملکی باید اسناد قانونی را به دفتر ثبت اسناد برده و از مدارک مالکیت و کاربری زمین اطلاع پیدا کنید.

*ثبت مالکیت: این نکته نیز یکی از مهم ترین مسائل به شمار میرود که تا حدودی از گول خوردن شما در خرید املاک جلوگیری می کند، شما باید حتما اطمینان حاصل کنید که آیا ملک به نام شما ثبت شده است یا خیر این کار یک عمل قانونی و حیاتی است.

گفتار نهایی

مقاله نکات مهم خرید املاک در رشت به پایان رسید در این مقاله هر چیزی که لازم بود درباره خرید ملک در رشت بدانید را برایتان توضیح دادیم، همچنین قبل از اینکه این مقاله را به پایان برسانم باید ذکر کنم که برای خرید ملک در رشت حتما تمامی موارد ذکر شده در مطالب بالا را سنجیده و همچنین قبل از اقدام به خرید ملک از اشخاصی که در این زمینه مهارت و سابقه دارند مشاوره دریافت کنید، امید بر این است با نگاشتن این مطالب توانسته باشیم کمک شایانی به شما عزیزان در زمینه خرید ملک در رشت کرده باشیم، تشکر که تا آخر این مقاله همراه ما بوده و مطالب ما را برای مطالعه انتخاب کردید.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code