۱۴۰۲/۱۰/۰۵ ۲۳:۲۱ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

مدیر دفتر مرکزی حراست شرکت ملی گاز ایران گفت: طرح ضربتی مقابله با استفاده‌کنندگان غیرمجاز گاز از ابتدای دی ماه در سراسر کشور آغاز شد.

گیل خبر/ به گزارش تسنیم، سیداحمد طباطبایی، مدیر دفتر مرکزی حراست شرکت ملی گاز ایران در حاشیه بازدید از مرکز مدیریت دیسپچینگ این شرکت، اظهار کرد: با توجه به پیشی گرفتن مصرف گاز بر تولید در زمستان و حفظ پایداری شبکه در بخش خانگی و تجاری، مدیریت مصرف برای مشترکین پرمصرف گاز اعمال شده است.

وی ادامه داد: از این رو، راهکارهایی که آسیب کمتری به صنایع و بخش نیروگاهی وارد می‌کند، در کارگروه مربوطه در حراست مورد بررسی قرار گرفت که نهایتاً استفاده غیرمجاز گاز به عنوان یکی از عوامل مؤثر در ناترازی این حامل مهم انرژی مورد توجه ویژه واقع شد.

طباطبایی خاطرنشان کرد: در این راستا طرح ضربتی مقابله با مصارف غیرمجاز گاز به تمامی حراست‌های شرکت‌های گاز استانی ابلاغ و از ابتدای دی ماه، برخورد قاطع با سارقین مورد نظر در دستور کار حراست و سایر بخش‌های مربوطه، قرار گرفته است.

مدیر دفتر مرکزی حراست شرکت ملی گاز ایران با اشاره به قانون مجازات استفاده‌کنندگان غیرمجاز از آب، برق و گاز مصوب 1396 بیان کرد: قانون‌گذار، مجازات‌های متعددی را برای متخلفین در نظر گرفته است؛ از این رو، به هموطنانی که با عدم اطلاع کافی از قوانین، مبادرت به استفاده غیرقانونی از گاز و یا اقدام به انشعاب‌گیری غیرمجاز گاز کرده‌اند، توصیه می‌کنیم سریعاً نسبت به انجام اصلاحات لازم، اقدام و با مراجعه به اداره گاز منطقه خود، نسبت به تشکیل پرونده دریافت انشعاب و ایجاد اشتراک گاز به صورت دائم یا موقت اقدام کنند.

طباطبایی ضمن تشکر از دستگاه قضایی و فرماندهی کل انتظامی در راستای همکاری با حراست شرکت ملی گاز ایران در طرح مذکور، خاطرنشان ساخت: این طرح تا قطع کامل انشعابات غیرمجاز گاز و اعلام پایان این پدیده، در سراسر کشور با قوت ادامه خواهد داشت.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : گاز

نظر شما:

security code