در مراسم رونمایی از پوسترمراسم روز رشت، بر استفاده از ظرفیت‌های ملی و بین‌‍المللی برای جهانی شدن روز رشت تأکید و از سامانه رشت من رونمایی شد.

گیل خبر/ به نقل از فارس؛ محمد حسین واثق کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر رشت ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت برگزاری رویداد هفته رشت  در ساختمان مرکزی شهرداری رشت در میدان گیل با تأکید بر اینکه هفته رشت در سال جاری باید در خور شأن و نام این شهر بزرگ برگزار شود، اظهار کرد: بخش عظیمی از تحقق این مهم پوشش این رویداد است که بر عهده رسانه‌ها است و باید با تمام علاقه‌ای که به این شهر دارند برنامه‌های هفته رشت را با هدف توسعه و تعالی شهر پوشش دهند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به سفر اخیر به کشور روسیه اشاره کرد و گفت: شهر مسکو در روسیه بسیار زیبا و زنده است که بخش عظیمی از آن زیبایی را مدیون نورپردازی ویژه آن شهر است و اگر این نورپردازی‌ها در رشت انجام شود یقیناً زیبایی صد چندانی دارد.

کارگرنیا با تأکید بر جهانی شدن  روز رشت، بیان کرد: گام های تحقق این مهم در این دوره از فعالیت مجموعه مدیریت شهری رشت برداشته شده و قرار است ۳۷ خبرنگار از ۶ کشور جهان در این برنامه‌ها حضور داشته باشند و تمام عزم خود را برای بین‌المللی کردن رویداد هفته رشت به کار گرفته‌ایم.

وی به نقش سازنده و کلیدی رسانه‌ها در برندینگ هفته رشت اشاره کرد و افزود: در موضوع رشت شهر خلاق خوراک یونسکو اخیراً گام‌های خوبی برداشته شده و با اقدامات انجام شده شاهد به بار نشستن بخشی از اهداف رشت شهر خلاق خوراک یونسکو هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه رشت از ظرفیت‌های خوبی برخوردار است، تصریح کرد: رشت در حوزه موسیقی محلی از پتانسیل و پیشینه بسیار خوبی برخوردار است و انتظار داریم اهالی این هنر حتماً در این باره گام بردارند و همچنین در تلاشیم تا با ثبت برند رشت شهر جهانی صنایع دستی نیز برند دیگری با هدف ایجاد اشتغال و بهبود وضعیت معیشت شهروندان و جذب گردشگر برای شهر رقم بزنیم.

کارگرنیا به تالاب عینک رشت اشاره کرد و گفت: تالاب عینک یک ظرفیت بزرگ است که می توانیم با توجه   تعاملات بیشتر ما بین دستگاه‌ها آن را به یک جاذبه بزرگ گردشگری تبدیل کنیم و با تمامی مباحثی که اخیراً در این باره مطرح شده مجموعه مدیریت شهری برای حفط منافع شهروندان تلاشش را مضاعف می‌کند.

 وی با قدردانی از تمامی تلاش‌های انجام‌ شده در راستای برگزاری هر چه بهتر رویداد هفته رشت بیان کرد: بالاخص مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان و اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی گیلان در این باره همراهی بسیار خوبی با مجموعه مدیریت شهری رشت داشته‌اند و از همراهی‌های انجام شده توسط آنان و رسانه های جمعی کمال تشکر دارم.

آغاز پروژه ممیزی املاک و رونمایی از سامانه (رشت من) در هفته رشت

رحیم شوقی شهردار رشت نیز در این نشست خبری با اشاره به اینکه قصد داریم با تلاش و همدلی همه هفته رشت به یاد ماندنی رقم بزنیم اظهار کرد: همه ما نسبت به شهر رشت که در آن متولد شده و پا به عرصه گذاشته‌ایم مدیون هستیم و سالیان طولانی است که در آغوش رشت با آرامش زندگی می‌کنیم.

 شوقی به برنامه‌های هفته رشت سال ۱۴۰۲ اشاره کرد و گفت: برنامه‌های متعددی برای این هفته برنامه‌ریزی شده است و در این ایام هفته مادر و روز بصیرت و مقاومت و همچنین سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی را نیز پیش رو داریم و در تلاشیم تا در هفته رشت پاسداشت  این ایام نیز مورد توجه باشد.

وی با تاکید بر مشارکت مردم در برنامه های هفته رشت تصریح کرد: بزرگترین رویداد خوراک کشور در رشت، اجتماع بزرگ دختران و پسران حاج قاسم سلیمانی و در مجموع برنامه های متعددی برنامه ریزی شده است و انتظار داریم که اصحاب رسانه در این مسیر همراه و همگام با مجموعه مدیریت شهری گام بردارند تا بتوانیم هفته رشت در خور نام و پیشینه این شهر پُر افتخار برگزار شود.

شهردار رشت با اشاره به اینکه نقش رسانه ها در انعکاس این رویداد بزرگ بسیار حائز اهمیت است افزود: نخستین مراحل خدمات هوشمند سازی و رونمایی از سامانه (رشت من ) و همچنین آغاز پروژه ممیزی املاک که همواره مورد تاکید ریاست و اعضای شورا  است را نیز در این هفته اجرایی می کنیم.

برگزاری برنامه های هفته رشت به بهترین نحو

علیرضا تاج شهرستانی رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت با بیان اینکه رشت گنجینه ای از فرهنگ، آداب، رسوم و مهربانی ها در جغرافیای خاصی از ایران است، اظهار کرد: رشت از دیرباز به عنوان شهر اولین‌ها شناخته شد و جایگاه شهر رشت به عنوان نخستین شهر خلاق خوراک ایران در یونسکو بسیار حائز اهمیت است و همزمان با سالروز انتخاب هفته رشت برنامه های متعددی به همت مدیریت شهری برنامه ریزی و اجرا می‌شود.

وی به برگزاری بزرگترین رویداد خوراک کشور در رشت اشاره کرد و گفت: امیدواریم با همراهی تمامی سازمان‌ها و رسانه ها این رویداد به بهترین نحو برگزار شود و قصد داریم با بهره مندی از ظرفیت حضور خبرنگاران خارجی شرایط بهتری برای تعاملات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ما بین رشت و دیگر شهرهای جهان فراهم شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت با قدردانی از تلاش‌های تمامی دست اندرکاران برنامه‌های هفته رشت بیان کرد: در تلاشیم تا بتوانیم بار دیگر رشت را به جایگاه اولین‌ها در بین شهرهای کشور برداریم و در این راستا نیازمند همراهی تمامی دستگاه به ویژه رسانه ها هستیم.

برند رشت شهر خلاق خوراک یونسکو به مدت چهار سال تمدید شد 

محمدرضا فروتن مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری بزرگترین رویداد خوراک کشور در رشت اظهار کرد: یکی از شاخه‌های گردشگری، گردشگری خوراک است که موجبات ورود بیشتر گردشگران داخلی و خارجی و متعاقب آن ارز آوری را برای شهر به همراه دارد.

 فروتن با بیان اینکه با تلاش‌های انجام شده برند رشت شهر خلاق خوراک یونسکو برای مدت زمان چهار سال دیگر تمدید شد افزود: این اقدام حدود یک ماه پیش انجام شد و قصد داشتیم در هفته رشت این مهم را اطلاع‌رسانی کردیم.

وی به حضور وزیر میراث فرهنگی و صنایع دستی در برنامه‌های هفته رشت اشاره کرد و گفت: با هماهنگی های انجام شده با وزارت ارشاد میزبان ۳۷ خبرنگار خارجی به مناسبت پوشش اخبار هفته رشت هستیم تا ان شاا بتوانیم برند رشت شهر خلاق خوراک یونسکو را در سطح بین‌المللی معرفی کنیم و همچنین سفرای چندین کشور نیز در این رویداد بزرگ حضور دارند و تمام تلاش ما این است که برنامه‌های هفته رشت سال جاری در خور نام رشت برگزار شود.

در این نشست از پوستر روز رشت سال ۱۴۰۲ رونمایی شد.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : شهرداری رشت

نظر شما:

security code