۱۴۰۲/۱۰/۰۵ ۱۰:۵۸ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

محمد دوستار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با اهدای لوح سپاسی به محمود دشت بزرگ مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان از تلاش های ایشان که منجر به کسب عنوان سازمان برون دانشگاهی برتر در همکاری با حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان شد، قدردانی کرد.

گیل خبر/ محمود دشت بزرگ مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان در این آیین ضمن تاکید بر تعامل شرکت با دانشگاه و مراکز علمی، گفت: تعامل شرکت برق منطقه ای گیلان با دانشگاه، در واقع پیوند نظریه و تئوری با عمل است که می تواند کمک شایانی به ارتقای علمی دانشجویان کند. به منظور تحقق این مهم، از اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد استان دعوت می کنم تا با عضویت در شورای پایایی برق استان و کمیته تحقیقات شرکت، شاهد ارتباط تنگاتنگ و نزدیکتر این دو حوزه باشیم.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان با اعلام آمادگی شرکت در خصوص حمایت از پروژه های تحقیقاتی و پایان نامه های تحصیلات تکمیلی مرتبط با مسایل صنعت برق استان، افزود: مشارکت در تحلیل حوادث شبکه برق استان و آسیب شناسی و ریشه یابی در خصوص ریزگردها، آلاینده ها و موارد تخصصی دیگر می تواند موجب تحقق پیوند شرکت با دانشگاه شود.
محمود دشت بزرگ ضمن استقبال از مشارکت دوسویه اساتید، دانشجویان و متخصصین صنعت برق استان در سخنرانی های علمی و تخصصی، گفت: توجه ویژه به توسعه انرژی های تجدید پذیر و به طور ویژه انرژی خورشیدی و انجام پژوهش های کاربردی در خصوص انرژی های تجدیدپذیر بادی، خورشیدی و دریاپایه با توجه به اقلیم و جغرافیای خاص استان، از جمله مواردی است که دانشگاه می تواند کمک شایانی به رشد و توسعه بیشتر صنعت برق گیلان کند.
وی با اشاره به ضرورت تجهیز آزمایشگاه های تخصصی دانشگاه در حوزه برق، به منظور آشنایی اساتید و دانشجویان با تجهیزات به کار رفته در صنعت برق ، گفت: برگزاری تورهای علمی و تخصصی اساتید و دانشجویان جهت بازدید از تاسیسات صنعت برق استان می تواند موجب آشنایی بیشتر اساتید و دانشجویان با تجهیزات به کار رفته در صنعت برق شود.
محمود دشت بزرگ ضمن تاکید بر اهمیت و تاثیر ویژه و کاربردی تجهیزات دانش بنیان در صنعت برق، افزود: بازدیدهای پهپادی و تحلیل های نرم افزاری از دکل ها و تجهیزات برق از منظر آلودگی های ایجاد شده روی هادی ها و مقره ها و دیگر تجهیزات در معرض هوای آلوده و مشکلات ناشی از حضور پرندگان و ... از جمله مواردی است که با کمک گرفتن از تجهیزات دانش بنیان می تواند به پایداری بیشتر شبکه برق استان کمک نماید.