عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمله سایبری به پمپ بنزین ها گفت: آنچه که باعث اخلال در جایگاه های سوخت شد کاملا عامدانه و برای اخلال در حمل و نقل کشور و با هدف بر هم زدن آرامش مردم انجام شد.

گیل خبر/ به گزارش عصر ایران:هادی بیگی نژاد با بیان این مطلب افزود: ضربه اقتصادی اینگونه اتفاقات برای کشور بسیار زیاد است. وقتی سرمایه گذار خارجی می خواهد کار اقتصادی در کشور ما انجام دهد یا گردشگری می خواهد به کشور سفری ما داشته باشد مهمترین مسئله برایش وجود آرامش و امنیت است.

وی گفت: وقتی سرمایه گذار می بیند که به زیرساخت سوخت اینجا حمله می کنند از سرمایه گذاری پشیمان می شود. از لحاظ گردشگری هم کشور دچار مشکل می شود. این حملات برای ایجاد ناامنی روانی در مردم است، برای این است که مردم نتوانند کارهای روزمره شان را انجام دهند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه از پروژه نفوذ در کشور مطمئن هستیم،گفت: وقتی چند نفر در تیم مذاکره کننده هسته ای ما جاسوس از آب درمی آیند پس باید انتظار چنین اتفاقاتی را نیز داشته باشیم. روی پیشانی جاسوس ننوشته اند که جاسوس است.اصولا جاسوسان کارشان را حرفه ای انجام می دهند که شناسایی نشوند.

وی تاکید کرد: ایران یک کشور مستقل بزرگ با قومیت های مختلف و با وسعت و تنوع جمعیتی و اقلیمی است و ممکن است افراد مختلفی در همه جا پیدا شوند. نفوذ برای الان نیست و غربی ها از قدیم الایام در این کشور نفوذی داشته اند و بعد از انقلاب هم این نفوذی ها غیب نشده اند و قطعا کار می کنند و به فراخور آن لو می روند.

بیگی نژاد تاکید کرد: نفوذی ها حالا حالاها هستند ممکن است هر چه جلوتر برویم نفوذی ها بیشتر هم شوند و فرآیند کاری آنها نیز تغییر کند .

وی بیان کرد: ممکن است از صد عملیات خرابکاری که آنها انجام می دهند دو عملیات هم از دست دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی ما در برود. ما نمی توانیم به دستگاه های امنیتی ایراد بگیریم چرا که آنها کارشان را به خوبی انجام می دهند. در واقع تیم اطلاعاتی امنیتی ما قوی است اما هجمه نفوذ سنگین است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code