شنیده ها از موج جدید تغییرات مدیران گیلان؛
۱۴۰۲/۰۸/۲۹ ۱۷:۳۹ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

گیل خبر/ سرویس سیاسی- موج جدید تغییرات سریالی در استانداری گیلان، وارد مرحله جدیدی شده است.

شنیده‌های گیل خبر حاکی از آن است که پس از انتصاب «مرتضی رضایی صوفی»، در روز گذشته به عنوان سرپرست دانشگاه فرهنگیان که پس از چندین بار استعفا از سمت معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان رقم خورد تا بدین ترتیب هر ۴ معاون منصوب استاندار گیلان در دولت سیزدهم تغییر کنند، قرار است «رضا برهانی نیا»، مدیرکل امور مالیاتی گیلان جایگزین وی شود.

از «علیرضا نظری» و «حسن صیاد»، دو معاون فعلی امور مالیاتی استان، به عنوان گزینه‌های اصلی مدیرکلی نام برده می‌شود.

از سویی دیگر شنیده‌ها از برکناری قریب الوقوع «فرزاد توکلی» مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان و «محمود قاسمی»، سرپرست اداره کل امور شهری و شوراهای استانداری حکایت دارد.

در اداره کل امور اداری و مالی استانداری گیلان که چندین ماه با سرپرستی «علی بهرامیان» اداره می‌شود، شنیده می‌شود که «حسین دشمیر» معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری املش و یا «ذبیحی» از تهران جایگزین سرپرست فعلی خواهند شد.

زمزمه‌های دیگری نیز از تغییر و تحول برخی مدیران منصوب استاندار گیلان در این دولت از جمله راه و شهرسازی، محیط زیست، دانشگاه گیلان و اداره کار شنیده ‌می‌شود که هنوز قطعی به نظر نمی‌رسند.

طی دو سال گذشته، یکی از مهمترین انتقادات به استاندار گیلان، تغییر و تحولات پرشمار و خارج از عرف و انتصاب برخی از مدیران بدون توجه به تحصیلات و تجربیات آنان بوده است. انتصاباتی که باعث ایجاد برخی چالش‌های جدی در روند مدیریت استان شده‌اند.

حال باید منتظر ماند و دید که در دور جدید تغییرات در بدنه مدیریتی استان گیلان، تغییر و تحولات مثبتی به وقوع خواهد پیوست یا خیر.