نماینده «آستارا» در نگاه مردم؛
۱۴۰۲/۰۸/۲۴ ۰۹:۱۳ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

گیل‌خبر/ سرویس انتخابات- غلامرضا مرحبا در سال ۱۳۵۶ در شهرستان آستارا متولد شد. وی دارای مدرک دکتری مدیریت استراتژیک از دانشگاه عثمانیه هندوستان است.

او پیش از ورود به مجلس در سمت‌های کارشناس ارشد و دبیر کمیته عالی تبلیغات و بازاریابی بانک ملی ایران، سابقه فعالیت داشته است.

مرحبا در دوره دهم از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس ثبت نام کرد و پیش از شروع رسمی تبلیغات انتخاباتی به حوزه انتخابیه آستارا تغییر مسیر داد و حتی با حمایت اصولگرایان موفق نشد به مجلس ورود کرده و در مقابل رقیب خود «ولی داداشی» شکست خورد.

سرانجام غلامرضا مرحبا در دوره یازدهم بار دیگر از حوزه انتخابیه آستارا به رقابت با ولی داداشی نماینده وقت آستارا پرداخت که با کسب ۱۴۸۳۴ رای ۲۳ در صد آرای ۶۵ هزار نفر واجدین شرایط اخذ رأی در آستارا را از آن خود کرده و بهارستان نشین شد.

او در سال‌های اول و سوم عضو، سال دوم سخنگو و در سال چهارم نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بوده است. وی در این مدت زمان نمایندگی خود تنها ۲۱ طرح و لایحه امضا شده دارد که او را از این حیث در میان نمایندگان منفعل گیلان قرار می‌دهد‌.

وی برادرزاده «شاپور مرحبا» نماینده سابق آستارا در دوره های چهارم، پنجم، و هفتم است که صلاحیت او در دوره نهم و دهم از سوی شورا نگهبان رد شده است‌.

در راستای نگاهی به عملکرد نمایندگان دوره یازدهم در آستانه انتخابات مجلس، نظرات و میزان رضایت خود را از این نماینده در قسمت کامنت پست اینستاگرام با ما به اشتراک بگذارید.

جهت حفظ حقوق اشخاص لطفا از نوشتن کامنت‌های توهین آمیز خودداری نمایید.