۱۴۰۲/۰۸/۲۳ ۱۸:۴۶ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

مدیرکل هواشناسی گیلان، از افزایش دو تا پنج درجه ای متوسط دمای هوای استان خبر داد و گفت: وزش باد شدید و خیلی شدید به ویژه طی پنجشنبه مورد انتظار است.

گیل خبر/ به گزارش ایسنا:محمد دادرس، آسمان گیلان را صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد دانست و اظهار کرد: کمینه و بیشینه دمای امروز بین ۱۱ و ۲۸ درجه سلسیوس در نوسان است.

وی نقشه های هواشناسی را نشان دهنده فعالیت تناوبی جریانات جنوبی تا پایان هفته در منطقه دانست و افزود: وزش باد جنوبی شدید و خیلی شدید به ویژه در ارتفاعات و دامنه ها و افزایش دما مورد انتظار است.

مدیرکل هواشناسی گیلان، از وزش باد جنوبی و گرم طی عصر و شب فردا تا صبح جمعه خبر داد و تصریح کرد: در برخی نواحی ساحلی و جلگه ای به ویژه طی ساعات صبح و شب با پدیده مه مواجه خواهیم بود.

دادرس از افزایش دو تا پنج درجه ای متوسط دمای هوای استان و وزش باد شدید و خیلی شدید به ویژه طی پنجشنبه خبر داد و ادامه داد: طی این مدت با گذر امواج کم و بیش ناپایدار از منطقه شرایط برای افزایش ابر و رگبار و رعد و برق و احتمال تگرگ فراهم می شود.

وی اضافه کرد: احتمال آسیب به سازه های موقتی، سست و سقوط اجسام از ارتفاع و شکستن درختان فرسوده و گسترش آتش سوزی در جنگل ها و مراتع و... وجود دارد.

مدیرکل هواشناسی گیلان همچنین با بیان اینکه به تدریج از جمعه با نفوذ سامانه ناپایدار به منطقه شاهد افزایش ابر و کاهش دما و بارندگی و وزش باد و رعد و برق تا شنبه خواهیم بود، خاطرنشان کرد: این سامانه بارشی موجب کاهش سه تا هفت درجه ای متوسط دما می شود و بارندگی و وزش باد و رعد و برق مورد انتظار است.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : هواشناسی گیلان

نظر شما:

security code