پس از مخالفت با فروش املاک؛
۱۴۰۲/۰۸/۲۲ ۲۰:۳۵ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

گیل خبر/ سرویس اقتصادی- با حکم مهدی آشتیانی، مدیرعامل شرکت دخانیات ایران، مصطفی صابر مدیر مجتمع دخایات گیلان از کار برکنار شد.

صبح امروز، پس از بازدید آشتیانی از شرکت دخانیات گیلان، در جلسه بعدازظهر که بدون حضور مدیر دخانیات استان برگزار شد، مصطفی صابر به طور ناگهانی عزل و شهریار وهابی، معاون مالی و پشتیبانی دخانیات گیلان، جانشین وی شد.

به نظر می‌رسد حواشی به وجود آمده در ماه‌های اخیر پیرامون فروش املاک دخانیات گیلان که به طور مفصل در گیل خبر به مشکلات آن پرداخته شد و در نهایت به دستور دادستانی استان متوقف شده، در عزل ناگهانی مدیریت مجتمع دخانیات گیلان بی تاثیر نبوده است. گفته می‌شود که صابر برخلاف مدیرعامل شرکت دخانیات ایران، از مخالفان فروش املاک دخانیات استان با شرایط فعلی بوده است.

جالب توجه است که در حالی که شرکت دخانیات گیلان از معدود شرکت‌های اقتصادی بزرگ دولتی محسوب می‌شود، شنیده می‌شود که عزل مدیریت آن بدون اطلاع و تایید استاندار و نمایندگان استان رقم خورده است.

گفتنی است کمتر از دو سال از حکم مدیریت صابر در مجتمع دخانیات گیلان می‌گذرد و به نظر می‌رسد عدم ثبات مدیریتی در ارکان مدیریتی گیلان، همچنان ادامه دارد.