۱۴۰۲/۰۸/۲۱ ۱۶:۱۹ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

رئیس پلیس فتای گیلان گفت: فردی که با دستگاه اسکیمر بیش از ۳ میلیارد ریال از حساب‌های بانکی شهروندان به صورت غیرمجاز برداشت کرده بود، دستگیر شد.

گیل خبر/ به گزارش باشگاه خبرنگاران:سرهنگ امیرحسین نقی‌مهر، رئیس پلیس فتای استان گیلان گفت: پس از شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز و خالی شدن حساب بانکی آنها، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

او افزود: پلیس در بررسی‌های تخصصی متوجه شدند، فرد کلاهبردار از طریق راه‌اندازی دستگاه اسکیمر در چند نانوایی، اقدام به کپی‌برداری از کارت عابر آنها کرده و با تحصیل مال نامشروع وجوه حاصله کلاهبرداری شده، اقدام به خرید طلا و جواهرات کرده است.

رئیس پلیس فتای گیلان تصریح کرد: با انجام تحقیقات تخصصی و بررسی‌های فنی، متهم ۲۴ ساله‌ای که بیش از ۳ میلیارد ریال با دستگاه اسکیمر از حساب‌های بانکی شهروندان به صورت غیرمجاز برداشت کرده بود، دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی کنند.

سرهنگ نقی مهر یادآور شد: نانوایی‌های سراسر کشور از کارت‌خوان‌های مخصوص استفاده کرده و شهروندان ضمن خودداری از اعلام رمز به فروشنده عملیات پرداخت را شخصا انجام دهند.

به گفته او، تغییر دوره‌ای رمز یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از عملی شدن اهداف مجرمانه مجرمان سایبری است.

رئیس پلیس فتای گیلان همچنین از مردم خواست هشدار‌های پلیس را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی، مراتب را به بخش مرکز فوریت سایبری اطلاع‌رسانی کنند.