واکنش قالیباف به حادثه کمپ ترک اعتیاد لنگرود:
۱۴۰۲/۰۸/۱۴ ۱۱:۵۰ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

رئیس مجلس شورای اسلامی درباره حادثه آتش سوزی کمپ ترک اعتیاد در شهرستان لنگرود گفت: کمیسیون اجتماعی با هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر ، وزارت کشور و نیروی انتظامی دستورالعمل مراکز ترک اعتیاد را بازنگری کرده تا از وقوع این حوادث پیشگیری شود.

گیل خبر/ به نقل از فارس؛‌ محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یک‌شنبه،14 آبان) مجلس شورای اسلامی درباره حادثه آتش سوزی کمپ ترک اعتیاد در شهرستان لنگرود گفت: از طرف خودم و همه نمایندگان مجلس شورای اسلامی درگذشت ۳۲ نفر از هموطنان در حادثه آتش سوزی کمپ ترک اعتیاد در شهرستان لنگرود را به همه مردم عزیز استان گیلان و شهرستان لنگرود و خانواده این ۳۲ نفر فوت شده تسلیت گفته و برای ۱۸ مجروح باقی‌مانده از این حادثه آرزوی سلامتی دارم.

وی گفت: دو نفر از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی برای بررسی علت حادثه اعزام شدند تا بررسی‌های لازم را انجام دهند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بنده در شورای عالی امنیت ملی این موضوع را گفتم و اینجا نیز می‌گویم آنقدر این موضوع مهم است که اگر به سوابق گذشته نگاه کنیم و با توجه به تجربه‌ای که بنده در مسئولیت‌های قبلی داشتم از قبیل این حوادث در این کمپ‌ها زیاد تکرار شده است و البته هیچ موقع به این گستردگی نبوده است.

قالیباف تصریح کرد: ما در چرخه ترک اعتیاد و شیوه همکاری بین موسسات بخش خصوصی با این مجموعه‌ها و دستورالعمل‌هایی که باید رعایت شود دچار اشکال هستیم. انتظار می‌رود کمیسیون اجتماعی با هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر ، وزارت کشور و نیروی انتظامی در دستورالعمل موجود بازنگری کرده تا از وقوع این حوادث پیشگیری شود.