۱۴۰۲/۰۸/۱۰ ۱۰:۳۳ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

 گیل خبر/ سرویس سیاسی- «1+5 یعنی ایران یک طرف و 5 قدرت جهانی آن طرف!»

اشتباه نکنید؛ این حرف‌های یک آدم عادی و کوچه بازاری نیست! این سخنان بهمن امیری مقدم استاندار وقت کرمانشاه و گزینه جدی استانداری گیلان است!

در حالی که تقریبا همه مردم می‌دانند که 1+5 متشکل از 5 عضو دائم شورای امنیت (آمریکا، فرانسه، انگلیس، چین و روسیه) به اضافه آلمان است که در برابر ایران مذاکرات هسته ای داشتند، اما در تیر ماه 1401 استاندار وقت کرمانشاه، با اشتباهی فاحش، عدم اشراف خود به موضوعات مهم کشور را نشان داد.

حال شنیده‌های گیل خبر از مطرح شدن نام امیری مقدم به عنوان گزینه جدی و البته فعلی استانداری گیلان حکایت دارد.

با وجود آن که گیل خبر همواره با توجه به عملکرد ضعیف اسدالله عباسی به عنوان نماینده عالی دولت در استان گیلان منتقد جدی وی بوده و تغییر قریب الوقوع او قابل پیش‌بینی بود، اما همه انتظار داشتند که مدیری متخصص و توانا جانشین عباسی شود تا بلکه گیلان از وضعیت نا‌به‌سامان فعلی خارج شود، اما گویا دولت سیزدهم قصد دارد گیلان را از چاله به چاه بیندازد و نشان دهد بالاتر از سیاهی هم رنگی هست!

سرتیپ‌دوم بهمن امیری‌مقدم متولد 1341 در کرمانشاه که در طی سال‌های 1386 تا 1390 فرمانده انتظامی استان گیلان بود، در ابتدای فعالیت دولت سیزدهم، برای مدتی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور بود و کمتر از یک سال هم به عنوان استاندار کرمانشاه فعالیت می‌کرد. او در حال حاضر مدیرکل دفتر امور مرزی و مرزنشینان وزارت کشور است.

امیری مقدم که جزو معدود استاندارانی بود که در دولت سیزدهم به سرعت از سمت خود برکنار شد، به نظر می‌رسد آن چنان که باید و شاید عملکرد درخشان و قابل دفاعی از خود در کرمانشاه به یادگار نگذاشته و در حالی که استانداری کرمانشاه را سوژه‌ی خنده سراسر کشور ساخته بود، این نگرانی وجود دارد که به عنوان نماینده عالی دولت در گیلان نیز نتواند انتظارات مردم را برای حل مشکلات و توسعه استان برآورده سازد.

در حالی که ابراهیم رئیسی رای بالایی در گیلان کسب کرده بود، انتظار مردم از وی انتخاب نماینده‌ای توانا و باسابقه درخشان در راس استانداری گیلان بود اما هم انتخاب استاندار فعلی و هم گزینه جدی مطرح شده برای جانشینی وی نشان می‌دهد این استان همچنان اولویت بالایی در نگاه پایتخت‌نشینان ندارد.

گفتنی است با توجه به نزدیکی انتخابات این موضوع نیز مطرح است که در صورت عزل عباسی، محمد جلائی معاون سیاسی و امنیتی استاندار گیلان تا برگزاری انتخابات سکاندار استانداری شود.