همزمان با سراسر کشور برگزار شد:
۱۴۰۲/۰۸/۰۷ ۱۶:۲۱ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

گیل خبر/علی اکبرجوهری معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان از برگزاری دوازدهمین رزمایش سراسری قطع برق و ارزیابی آماده به کار مولدهای برق اضطراری مراکز حیاتی، حساس، مهم و ضروری همزمان با ۳۱ استان کشور در در محل امور دیسپاچینگ و فوریتهای برق شرکت توزیع برق گیلان خبر داد.
وی خاطرنشان کرد: این مانور سراسری با حضور سردار سرتیپ غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در مقر مرکزی این مانور ( تهران) و طی مکاتبات صادره از سوی شرکت توانیر ، با هماهنگی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان و براساس برنامه ریزی صورت گرفته از سوی رئیس گروه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان ؛ روز شنبه 6 آبان 1402 به اجرا درآمد.

جوهری گفت : کارکنان و پرسنل این شرکت همواره در بحران ها و حوادث طبیعی با برقراری جریان پایدار برق در کوتاه ترین زمان ممکن، خود را در مانور پدافند غیر عامل می بینند و این موضوع برای آنها یک اصل اجتناب ناپذیر و نهادینه شده می باشد.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان اظهار داشت: افزایش توان پدافندی برق رسانی برای مناطق حیاتی،حساس و مهم در مواقع اضطراری و بحرانی بسیار ضروری است و چنین امر حائز اهمیتی با توجه به شرایط خاص کشور و اقتصاد مقاومتی نیاز به تدابیر،خلاقیت و اقدامات پدافندی خاص دارد تا در شرایط بحرانی و حوادث غیر قابل پیش بینی ، اثرات تهدید و خسارات را به حداقل برسانیم .

وی خاطرنشان کرد : فرآیند این رزمایش که با شعار " پدافند شهری، شهروند آماده، شهر ایمن" برگزار شد، شامل قطع برق از سوی شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان ، برقراری جریان برق اضطراری مراکز اعلام شده ( دیزل ژنراتور ) و مجدداً وصل برق شبکه پس از 30 دقیقه از سوی شرکت (برگشت به حالت عادی ) می باشد و هدف از آن سنجش آمادگی این مراکز در زمان وقوع بحران است.

جوهری افزود: از این رو رزمایش مذکور در تعدادی از مراکز حساس و مهم استان از جمله شامل استانداری گیلان، تصفیه خانه بزرگ رشت، فرمانداری رشت، اداره ثبت و احوال استان، بنادر و کشتیرانی بندرانزلی، صدا و سیمای مرکز گیلان، تصفیه خانه بهارستان شهرستان آستارا و صدا و سیمای لشت نشاء با موفقیت انجام شد.

وی در پایان تاکید کرد: بطور کلی هدف از پدافند غیرعامل بعنوان یکی از ابزار های بسیار مهم در صورت بروز حوادث احتمالی، سنجش سطح آمادگی دستگاه های اجرایی کشور است که با برگزاری اینگونه رزمایش ها در سرتاسر کشور میزان آمادگی دستگاههای اجرایی و شرکت های توزیع برق ا در صورت بروز تهدید های احتمالی مورد بررسی قرار می گیرد.

گفتنی است این مانور با حضور محمدعلی ویشکائی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان و تنی چند از معاونین و مدیران شرکت توزیع برق گیلان به اجراء درآمد و شرکت توانیر پس از اتمام این رزمایش نتایج بدست آمده را مورد پایش قرار داده و حاصل این پایش را در اختیار دستگاههای ذیربط و شرکت های توزیع برق قرار خواهد داد.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : توزیع برق گیلان

نظر شما:

security code