۱۴۰۲/۰۸/۰۴ ۱۴:۲۴ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

سوگواره عاشورایی « راه روشن » به میزبانی بخش سنگر در ۳ بخش داستان کوتاه ، خاطره نویسی و دلنوشته از تاریخ 30 مهر ماه 1402 برگزار می‌شود .

گیل خبر/ به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ، پوستر اولین سوگواره عاشورایی " راه روشن " طی آیینی با حضور بخشدار ، امام جمعه ، جمعی از مسئولین و هنرمندان بخش سنگر ، معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان روز دوشنبه 24 مهر ماه 1402 در بخشداری سنگر رونمایی شد .

حسین محبتی بخشدار سنگر با بیان اینکه به کارگیری هنر در خدمت اسلام و عاشورا بیانگر تواضع و فروتنی هنرمندان است تاکید نمود : انسان های بزرگ در برابر مسائل بزرگ تواضع دارند و ابراز ارادت به عظمت عاشورا نشانه درک و فهم صحیح انسان است .

محبتی خاطر نشان کرد : هر کسی که اقدامی برای عاشورا و بیان اهداف آن انجام می دهد در اصل بزرگی خویش را نشان داده و به‌ کارگیری هنر در راه ترویج مکتب و فرهنگ عاشورا نشان دهنده کمالات بالای هنرمند است .

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان امام جمعه سنگر هم در این مراسم گفت : استفاده از هنر در راه ترویج مکتب و فرهنگ عاشورا نشان دهنده کمال بالای هنرمند است .

سوگواره عاشورایی " راه روشن " ویژه گروه های سنی : جوان ، نوجوان و بزرگسال در بخش های استانی و ویژه برگزار می شود .

*موضوعات بخش استانی شامل : 1.محرم 2. عاشورا 3. اربعین ، در قالب ( داستان کوتاه ، خاطره نویسی ، دلنوشته ) می باشد .

* موضوع بخش ویژه : امام رضا (ع) ، در قالب ( داستان کوتاه ، خاطره نویسی ، دلنوشته ) است .

سوگواره استانی " راه روشن " به میزبانی بخش سنگر در ۳ بخش رقابتی ( داستان کوتاه ، خاطره نویسی ، دلنوشته ) از تاریخ 30 مهر ماه 1402 آغاز می شود و علاقه مندان برای شرکت در این سوگواره می توانند آثار خود را تا آذر ماه 1402 به دبیرخانه این سوگواره به آدرس https://digiform.ir/raheroushan ارسال نمایند .

گفتنی است اختتامیه و معرفی آثار برتر این سوگواره در تاریخ 23 آذر ماه 1402 برگزار می شود .