۱۴۰۲/۰۸/۰۲ ۱۳:۰۳ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

پژو پارس LX TU5 سدان محبوب ایران خودرو است که اخیراً اخباری مبنی‌بر پاس نکردن استانداردهای 85 گانه آن به گوش می‌رسد. این خودرو تنها سه میلیون تومان گران‌تر از روز گذشته و با نرخ 618 میلیون تومان معامله می‌شود.

گیل خبر/ به نقل از اعتمادآنلاین؛ قیمت خودرو امروز سه‌شنبه 2 آبان 1402 بدون تغییر کار خود را آغاز کرد و مانند اغلب روزهای گذشته در ثبات نسبی به سر می‌برد. در بازار مونتاژی‌ها اما، وضعیت نسبتاً نزولی گزارش می‌شود و برخی از خودروها، افت چند ده میلیونی دارند.

نوسانات نرخ دلار از روز گذشته، کمتر شده و عملاً به صفر رسیده است. همین امر، تنها دلیل بازار خودرو مبنی‌بر تغییر را از آن گرفت و احتمالاً در روزهای آینده نیز تغییرات بازار خودرو، تنها در حد افت و خیزهای چند میلیونی باشد.

 
با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز با ثبات گزارش می‌شود.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی امروز اغلب تغییر زیادی ندارد.

کوییک دنده‌ای S از هاچ‌بک‌های اقتصادی نارنجی‌پوشان جاده مخصوص محسوب می‌شود و طی هفته‌های گذشته نوسانات جزئی داشت. این خودرو طی دو روز گذشته تنها یک میلیون تومان افزایش داشت و امروز نیز، یک میلیون تومان دیگر بالا رفته و روی نرخ 349 میلیون تومان ثابت شد.

 
شاهین G که محصول گران قیمت سایپا به شمار می‌رود، همانند کوییک و دیگر محصولات، از هفته‌های گذشته در محدوده 580 میلیون تومان نوسان می‌کند و تغییری ندارد. این خودرو امروز تنها چهار میلیون تومان کاهش یافته و روی کانال 580 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

پژو پارس LX TU5 سدان محبوب ایران خودرو است که اخیراً اخباری مبنی‌بر پاس نکردن استانداردهای 85 گانه آن به گوش می‌رسد. این خودرو تنها سه میلیون تومان گران‌تر از روز گذشته و با نرخ 618 میلیون تومان معامله می‌شود.

دنا پلاس 6 دنده توربوشارژ از سدان‌های رده بالای ایران خودرو بوده که نسبت به روز گذشته، تنها دو میلیون تومان ارزان‌تر شده و با نرخ 742 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

 
قیمت خودروهای مونتاژی

قیمت خودروهای مونتاژی در اغلب موارد نسبت به روز گذشته باثبات است؛ اما برخی از خودروها، افت چند میلیونی تجربه کردند.

جک J4 آپشنال یکی از اقتصادی‌ترین سدان‌های مونتاژی شرکت کرمان موتور است، که روز گذشته هیچ تغییری نداشت اما امروز حدود 10 میلیون تومان کاهش داشته و با نرخ 730 میلیون تومان درحال معامله است.

چری آریزو 5 توربوشارژ جدید نیز یکی از سدان‌های مونتاژی شرکت مدیران خودرو محسوب می‌شود که دقیقا همانند J4، 10 میلیون تومان افت داشته و به کانال یک میلیارد و 100 میلیون تومان رسیده است.

 
هایما S5 دنده‌اتوماتیک کراس‌اوور مونتاژی شرکت ایران خودرو، برخلاف دیگر محصولات حدود پنج میلیون تومان گران‌تر شد و به نرخ یک میلیارد و 220 میلیون تومان رسید.

چری تیگو 7IE یک کراس‌اوور مونتاژی دیگر بازار بوده که یکی از رکوردداران افت قیمت بازار نیز به شمار می‌رود. این خودرو 20 میلیون تومان افت قیمت را تجربه کرد و به مبلغ یک میلیارد و 410 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.