درخواستی از دادستان مرکز استان؛
۱۴۰۲/۰۸/۰۱ ۱۸:۱۰ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

گیل خبر/ سرویس اجتماعی- در روزهای اخیر، دستور دادستان صومعه سرا در اعلام ممنوعیت نصب هرگونه بنر و پارچه نوشته در هر زمینه ای در شهر و روستا و الزام جمع آوری پارچه نوشته های موجود ظرف یک هفته، مورد استقبال افکار عمومی و مخالفت عده‌ای قرار گرفته است.

در بسیاری از شهرستان‌های استان گیلان، در هر گوشه و کنار و چپ و راست شاهد نصب بنر و پارچه نوشته‌های تبریک و تسلیت و تشکر و قدردانی از دوستان و آشنایان و مسئولان و از جمله برخی کاندیداهای مجلس هستیم که چهره‌ای زشت و آشفته به شهرها و روستاهای استان داده و موجب حیف و میل بیت المال است.

از سویی دیگر نصب بنرهای کوچک و بزرگ در سطح شهر تنها مختص به صومعه‌سرا نبوده و تقریبا در تمام شهرها و روستاهای استان شاهد چنین مسئله ای هستیم.

اما موضوع مهم‌تر از اصل دستور ممنوعیت نصب بنرها، عدم وجود وحدت رویه دستورات قضایی در گیلان است.

به عبارت دیگر، در حالی که در شهرستان‌های مجاور صومعه سرا نیز شاهد بنر و پارچه نوشته‌های متعددی هستیم، اما تصمیمی و بخشنامه‌ای برای آن‌ها صادر نشده است.

همین امر باعث شده که این موضوع مطرح شود که شهرستان‌های گیلان جزیره‌ای اداره می‌شود و وحدت رویه‌ای وجود ندارد.

این درخواست از دادستان مرکز استان وجود دارد که ضمن رعایت استقلال شخصیت دادستان شهرستان‌ها، برای ایجاد وحدت رویه، به عنوان مثال اگر دستور قضایی دادستان صومعه سرا درست و مطلوب است، این دستور در سراسر گیلان اجرا شود و یا حتی اگر اشتباه است، دستور لغو آن صادر شود تا این شائبه به وجود نیاید که اختلاف نظر در دادسراهای استان جاری است.