با حضور معاون وزیر ورزش و جوانان؛
۱۴۰۲/۰۷/۳۰ ۱۹:۰۸ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه
بزرگترین دیواره سنگ نوردی بولدرینگ شمال کشور در رشت افتتاح شد +تصاویر

گیل خبر/ بعد از ظهر امروز، بزرگترین دیواره سنگ نوردی بولدرینگ شمال کشور با حضور برنا فیروزی، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان در مجموعه ورزشی یادگار امام (ره) رشت افتتاح شد.

رضا رسولی، رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان گیلان در ابتدای مراسم گفت: پس از آن که سالن سنگنوردی مجموعه یادگار امام با عنایت مدیرکل ورزش و جوانان گیلان در اختیار هیات کوهنوردی استان قرار گرفت، با تلاش شبانه روزی یک تیم جوان و پرانگیزه، طی مدت ۱۰ ماه، این سالن به این شکل تجهیز شد.

بزرگترین دیواره سنگ نوردی بولدرینگ شمال کشور در رشت افتتاح شد +تصاویر

رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی گیلان افزود: بیش از ۳۰۰ متر مربع دیواره بولدرینگ و طول سالن نیز ۸۰۰ متر است که در نوع خود بی نظیر می باشد.

رسولی با بیان اینکه رشته سنگ نوردی به تازگی به رشته‌های المپیکی افزوده شده، گفت: سنگ نوردی در گیلان پیشینه درخشانی دارد و اتفاقات خوبی در این حوزه رقم خورده است.

رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی گیلان گفت: ما توانستیم فاز ۱ این مجموعه را به پایان برسانیم و در فاز ۲ برای تکمیل دیواره سرطناب و همچنین دیواره سرعت که رشته اصلی المپیکی است، نیاز به همراهی و همیاری اداره کل و وزارت ورزش و جوانان داریم که بتوانیم انشالله تا دهه فجر، حداقل یکی از این دو دیواره را در فاز دوم به سرانجام برسانیم.

بزرگترین دیواره سنگ نوردی بولدرینگ شمال کشور در رشت افتتاح شد +تصاویر

در ادامه مراسم، برنا فیروزی معاون وزیر ورزش با اشاره به افتتاح بزرگترین دیواره سنگ نوردی بولدرینگ شمال کشور در رشت گفت: مایه خوشحالی و مسرت است که استان گیلان امروز از یک امکان مناسب برخوردار شد تا بتواند میزبانی ملی داشته باشد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان افزود: از مسئولان استان و رئیس هیات کوهنوردی گیلان تقدیر و تشکر دارم که توانستند به وسیله درآمدهای خیرین و از محل منابع غیردولتی این پروژه را اجرایی کنند.

فیروزی اظهار کرد: هم ما و هم مدیرکل ورزش و جوانان استان انشالله کمک خواهیم کرد تا شاهد حل نیازهای هیات کوهنوردی گیلان و رشد و ارتقای آن باشیم.

عکس: علی سمرقندی