رپورتاژ خبری؛
۱۴۰۲/۰۷/۳۰ ۱۱:۵۱ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 4 دقیقه

شیرآلات توکار از مدرن ترین انواع شیرآلات بهداشتی به حساب می آید و در سرویس بهداشتی و حمام خانه های بزرگ و کوچک طرفداران زیادی پیدا کرده است. در فضای کم این نوع شیرآلات با خلوت کردن محیط جذابیت خود را نشان می دهد و در فضای بزرگ با فراهم آوردن دکوراسیون مینیمال و مدرن. شیرآلات کاویان، یکی از قدیمی ترین و خلاق ترین تولیدکنندگان شیرآلات ساختمانی و بهداشتی، شیرآلات توکار خود را روانه بازار کرده است. اما شیرآلات توکار چیست و اجزای آن کدام است؟ زمان مناسب نصب شیرآلات توکار چه موقع است؟

شیرآلات توکار چیست؟

شیرآلات توکار نوعی جدید از انواع شیرآلات ساختمانی است که نصب آن پیش از اتمام کاشی کاری و در درون دیوار انجام می شود. بخش دسترس پذیر این نوع شیرآلات پنل کنترل آب است که بر روی دیوار نصب می شود. به طور کلی، شیرآلات توکار دارای پنل یا دستگیره کنترل آب، اتصالات مربوط به خروج آب، باکس یا بدنه مرکزی و بدنه دایورتر است. بدنه مرکزی بخشی از اجزای تمام انواع شیرآلات توکار از جمله روشویی، توالت، حمام و ظرفشویی است و کارتریج یا مغزی شیر اهرمی در آن قرار می گیرد. بدنه دایورتر مختص به شیر توکار حمام است و مانند شیر جهت دهنده در شیر حمام روکار محل خروج آب (آبریز، سردوش اصلی، دوش تلفنی) را تعیین می کند می کند. در مقاله راهنمای خرید شیرآلات توکار می توانید اطلاعات کاملی در مورد اجزای شیرآلات توکار، جنس بدنه مرکزی و... کسب کنید.

شیرآلات توکار یکی از انواع شیرآلات بهداشتی است که محبوبیت بسیاری دارد. ساختار اصلی این نوع شیرآلات مانند بدنه مرکزی، بدنه دایورتر و... در درون دیوار نصب می شود و تنها بخش قابل مشاهده بر روی دیوار دسته تنظیم جریان و دمای آب است. به همین دلیل، شیر توکار مناسب ترین گزینه برای تکمیل دکوراسیون های مینیمال، ساده و شیک است. یک راهنمای خرید شیرآلات توکار می تواند در آشنایی با نکات مهم در زمان انتخاب این مدل شیرآلات مفید باشد.

شیرآلات توکار

مزایای شیرالات توکار

  • طراحی زیبا و مدرن: شیرآلات توکار به دلیل طراحی‌های مدرن و زیبا، می‌توانند جلوه‌ای زیبا به فضای حمام یا آشپزخانه اضافه کنند و به دکوراسیون محیط کمک می‌کنند. با توجه به اینکه سبک مینیمال اخیراً بسیار مورد توجه قرار گرفته، شیرآلات توکار مجبوبیت روزافزونی پیدا کرده است.
  • ایده آل برای فضاهای کوچک: دسته‌ اهرمی یا پنل‌های کنترلی شیرالات توکار تنها بخشی است که بر روی دیوار قابل مشاهده است. این ویژگی این نوع شیرآلات را به انتخابی ایده آل برای سرویس های حمام و دستشویی کوچک تبدیل کرده است.
  • نگهداری و تمیزکاری آسان: در دسترس بودن تنها بخش کوچکی از ساختار شیرآلات توکار باعث می‌‌شود تا عملیات تمیزکاری و نگهداری آنها به آسانی انجام شود.

شیر توکار روشویی

شیرآلات توکار ساتین، محصول جدید شیرآلات کاویان

با افزایش محبوبیت معماری‌ مدرن و تکنولوژی‌های پیشرفته، شیرآلات توکار به عنوان نمادی از زندگی مدرن و مینیمال پذیرفته شده است. تولیدکنندگان شیرآلات بهداشتی نیز همراه با این ترند به تولید شیرآلات می پردازند تا نیاز کاربران را برطرف کنند. شرکت شیرآلات کاویان، یکی از نوآورترین برندهای شیرالات بهداشتی و ساختمانی در ایران، نیز در سال 1402 از شیرآلات توکار ساتین رونمایی کرد. شیرآلات روکار ساتین نیز در سال 1401 تولید و به بازار عرضه شد و به دلیل استقبال مصرف کنندگان، کاویان تصمیم گرفت مدل توکار ساتین را نیز تولید کند تا کاربران بتوانند بنابر سلیقه خود ترکیبی از ست ساتین (روکار و توکار) را خریداری کنند.

شیر روشویی توکار ساتین مشکیساتین ترکیبی از عملکرد عالی و ظاهری زیبا و مدرن است. طراحی زیبا و مدرن شیر توکار ساتین باعث می‌شود که این محصول به عنوان یک عنصر دکوراتیو نیز در سرویس حمام و دستشویی عمل کند. خطوط نرم و جذابیت این شیر توکار باعث شده است تا با انواع دکوراسیون‌ها و سبک‌های مختلفی هماهنگی زیبایی ایجاد کند. برای مشاهده انواع شیرآلات توکار می توانید به صفحه شیرآلات توکار مراجعه و مدل و قیمت شیرآلات توکار را مقایسه کنید.

با توسعه شهرها و تغییرات در سبک زندگی شهرنشینی، خانه‌های کوچکتر به جای خانه‌های بزرگ به عنوان مکان‌های زندگی مورد توجه قرار گرفته‌اند. با توجه به محدودیت فضا در خانه‌های آپارتمانی امروزی، طراحان سعی دارند از هر سانت فضا به بهترین نحو استفاده کنند. در صنعت شیرآلات نیز تلاش شده است تا از فضای سرویس بهداشتی و حمام استفاده بهینه شود. شیرآلات توکار به عنوان نمونه‌ای از این تلاش‌ها به بازار عرضه و به تحولات گسترده‌ای در عرصه معماری و دکوراسیون داخلی منجر شده است.