۱۴۰۲/۰۷/۲۳ ۱۴:۴۹ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 4 دقیقه

تحقیقات ابتدایی نشان می‌دهد عاملان جنایت ابتدا داریوش مهرجویی را کشته و سپس همسر او را به قتل رسانده‌اند.

گیل خبر/ به نقل از سایت جنایی،  جزئیات به دست آمده توسط خبرنگار ما نشان می‌دهد، دختر داریوش مهرجویی شب گذشته سر کلاس آموزشی حضور داشت و از ساعت ۸ و نیم شب به صورت پیامکی با پدرش در ارتباط بود. این پیامک‌ها تا ساعت ۱۰ شب ادامه داشت. این دختر نوجوان به بازپرس گفته من از پدرم پرسیدم شام چی داریم که پدر گفت: آش دوغ داریم.

وقتی دختر نوجوان داریوش مهرجویی به مقابل خانه رسید، متوجه وضعیت غیرعادی شد. او با یکی از اقوامش در مهرشهر کرج تماس گرفته و به او گفته می‌ترسد به تنهایی وارد خانه شود. در این مدت این دختر با پدر و مادرش تماس گرفته که کسی پاسخگوی تلفن نبوده است. در نهایت دختر نوجوان به پیشنهاد فامیلی که با او تماس گرفته صبر می‌کند تا او هم برسد و سپس با هم وارد خانه می‌شوند.

وقتی دختر نوجوان و فامیلش وارد خانه می‌شوند جسد داریوش مهرجویی و همسرش را پیدا می‌کنند و با پلیس تماس می‌گیرند. وضعیت دلخراش اجساد نشان می‌داد آنها احتمالاً در ابتدا غافلگیر شده‌اند.

بر اساس اطلاعات به دست آمده وضعیت اجساد نشان می‌داد ابتدا داریوش مهرجویی به قتل رسیده است. عاملان قتل با چوب که به نظر می‌رسد مربوط به درخت آلبالو است به سر او کوبیده و لکه‌های خون روی این چوب دیده شده است. بعد از اینکه داریوش مهرجویی گیج شده شاهرگ او را قطع کرده و جسدش را مقابل آشپزخانه رها کرده‌اند.

جسد همسرش وحیده محمدی‌فر در یکی از اتاق خواب‌ها پیدا شده است. گلوی او هم بریده شده اما آثار بر جای مانده روی بدن این زن نشان می‌دهد او با عاملان قتل درگیر شده و شکستگی‌هایی نیز روی دست و پای او وجود داشته است.

احتمال داده می‌شود او با صدای درگیری که عاملان قتل با شوهرش داشته‌اند هوشیار شده و حالت تدافعی به خود گرفته است.

همچنین وضعیت خانه بعد از حضور ماموران در خانه نشان می‌داد احتمالا زمانی که دختر نوجوان به خانه رسیده عاملان قتل در خانه بودند چرا که اولاً او تا ساعت ۱۰ با پدرش پیامکی تماس داشته و قتل بعد از این ساعت رخ داده و دوم اینکه وضعیت جسدها و خانه نشان می‌داد قتل‌ها بسیار تازه اتفاق افتاده است.

گفته می‌شود دختر نوجوان به شدت شوکه شده و فعلاً نزد یکی از اقوام خود است.

آن‌طور که خبرنگار جنایی مشاهده کرده، خانه داریوش مهرجویی در یک شهرک بزرگ که خانه‌ها همگی باغ‌ویلا هستند قرار دارد. باغ داریوش مهرجویی حدود دو هزار متر مربع است که بنایی ۲۰۰ متری در آن ساخته شده و سه اتاق خواب دارد. اهالی گفته‌اند که به دلیل باغ ویلا بودن خانه‌ها و امنیت بسیار عالی که این شهرک داشته هیچ وقت در ورودی باغ‌ها بسته نبوده و همه اهالی در ورودی را باز می‌گذاشته‌اند. شهرک محافظت می‌شود و نگهبان دارد. پشت خانه‌باغ داریوش مهرجویی یک زمین بایر است که به نظر می‌رسد عاملان قتل از آنجا وارد شده‌اند. همچنین دو دوربین مداربسته در باغ مجاور وجود دارد که پلیس دوربین‌ها را ضبط و برای تجزیه و تحلیل با خود برده است.

خانه داریوش مهرجویی آخرین خانه شهرک ویلایی است و بعد از آن دیگر خانه‌ای وجود ندارد.

گزارش پزشکی قانونی در مورد داریوش مهرجویی و همسرش 

 به نقل از قوه قضاییه،حسین فاضلی هریکندی رئیس کل دادگستری استان البرز درباره آخرین جزئیات پرونده قتل داریوش مهرجویی و همسرش اظهار کرد: گزارش پزشکی قانونی درمورد قتل داریوش مهرجویی و همسرش تهیه شده است.

وی افزود: براساس گزارش پزشکی قانونی پس از انجام کالبدگشایی علت فوت مرحوم مهرجویی و همسرش خونریزی شدید به دلیل جراحات وارده به واسطه برخورد چاقو یا جسم برنده و نوک تیز به بدن اعلام شده است.

رئیس کل دادگستری استان البرز بیان کرد: ضرباتی با چوب و یا جسم سخت نیز به سر مرحوم مهرجویی برخورد کرده است که منجر به شکستگی سر نشده و علت فوت نبوده است.

فاضلی هریکندی گفت: طبق گزارش پزشکی قانونی فرضیه‌ها درمورد تجاوز درمورد هر دو نفر از مقتولین منتفی است.

رئیس کل دادگستری استان البرز تاکید کرد: دستورات قضایی برای شناسایی و دستگیری عامل یا عوامل این جنایت در سریع‌ترین زمان ممکن به مقامات قضایی و انتظامی استان البرز صادر شده و تاکید می‌شود از هرگونه گمانه‌زنی در خصوص مسبب یا مسببین این جنایت تا زمان روشن شدن ابعاد پرونده خودداری شود.