شنیده های گیل خبر؛
۱۴۰۲/۰۷/۲۳ ۱۰:۵۷ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

گیل خبر/ سرویس سیاسی- یکشنبه این هفته هم با سومین شماره از سری جدید شنیده‌های گیل خبر از محافل سیاسی و اجتماعی استان همراه شما هستیم.

1. مهدی فلاح که در دولت روحانی با حکم دکتر سالاری، رئیس وقت دانشگاه علوم پزشکی گیلان به ریاست مرکز بهداشت لشت نشا رسیده بود، در روزهای اخیر در صفحات اجتماعی خود با ادبیاتی محافظه‌کارانه، به حمایت از حسن کربلایی، فعال سیاسی اصولگرایان که با حکم دستگاه قضایی در زندان به سر می‌برد، پرداخته است. به نظر می‌رسد فلاح گوشه چشمی به پایگاه رای مردمی کربلایی دارد که در انتخابات گذشته توانسته بود آرای قابل توجهی بدست آورد.

شنیده می‌شود مهدی فلاح که تبلیغات زودهنگام انتخاباتی خود را آغاز کرده، به عنوان اولین گزینه نهایی جبهه پایداری در گیلان انتخاب شده است.

2. در حالی که بیش از دو هفته از صدور حکم انفصال از خدمت مدیرکل یکی از سازمان‌های خدمات‌رسان عمومی در گیلان می‌گذرد، شنیده می‌شود استاندار با برکناری این مدیر مخالفت کرده است! ظاهرا این مدیر با قرار وثیقه 200 میلیاردی یکی از پیمانکاران پرحاشیه طرف قرارداد همان شرکت از بازداشت آزاد شده بود.

3. شنیده‌ها از تعلیق شهردار یکی از مراکز شهرستان‌های گیلان با حکم قضایی حکایت دارد. بدین ترتیب لیست تعلیقی و بازداشتی شهرداران گیلان از ابتدای آغاز به کار شورای ششم طی دو سال گذشته دو رقمی شده است. از سویی دیگر در حالی که برخی روسا و اعضای شورای شهرهای استان در روزهای اخیر بازداشت شده‌اند، شنیده می‌شود یک شهردار در شرق و غرب گیلان نیز به علت پرونده‌های قضایی در آستانه تعلیق قرار دارند.