۱۴۰۲/۰۷/۲۲ ۲۰:۵۹ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

حسینعلی شهریاری در باره افزایش چندبرابری قیمت شیرخشک در برخی داروخانه‌ها گفت: طبق اعلام رئیس سازمان غذا و دارو انواع شیرخشک بین ۵۰ تا ۸۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده و داروخانه‌ها ملزم به فروش آن با همین قیمت مصوب هستند.

گیل خبر/به گزارش خانه ملت:حسینعلی شهریاری، نماینده مردم زاهدان و رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی گزارش‌ها از فروش شیرخشک با قیمت چندبرابری از قیمت مصوب، گفت: ما اصالت این موضوع را از رئیس سازمان غذا و دارو جویا شدیم که طبق اعلام وی قیت‌های اعلام شده نادرست است، انواع شیرخشک بین ۵۰ تا ۸۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده و داروخانه‌ها هم ملزم به فروش با همین قیمت هستند.

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس در ادامه درباره چرایی کمبود شیرخشک در بازار و شایعه ارسال آن به کشورهای دیگر هم گفت: طبق گفته رئیس سازمان غذا و دارو در حال حاضر کمبود شیر خشک نداریم، بلکه برای جلوگیری از قاچاق شیرخشک، داروخانه‌ها برای ارائه شیرخشک ملزم به ثبت اصالت شیرخشک‌ها در سامانه هستند و به هیچ جایی هم ارسال نشده است.

این نماینده مجلس همچنین  تاکید کرد: افرادی هم که شیرخشک را با قیمت بیشتر از قیمت اعلام شده از طرف سازمان غذا و دارو خریداری کردند، می‌توانند به سازمان غذا و دارو شکایت کنند، سازمان شکایت آنها را بررسی و پیگیری خواهیم کرد.