۱۴۰۲/۰۷/۲۰ ۱۲:۰۱ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

مدیر کل مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره بر آمادگی کامل ستاد مدیریت بحران در خصوص مقابله با بارش احتمالی شدید باران گفت: در ارتفاعات تالش بارش به صورت برف است که همین امر باعث جلوگیری از بروز سیلاب از ارتفاعات می‌شود.

گیل خبر/ به نقل از فارس؛ امیر مرادی مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای گیلان اظهار کرد: با توجه به اعلام هشدار سطح نارنجی، روز گذشته جلسه ستاد مدیریت بحران با حضور تمامی دستگاه‌های اجرایی برگزار و نقاط ضعف و قوت بحران قبلی در این جلسه مورد بررسی قرار گرفته و تمامی دستگاه‌ها در آمادگی کامل هستند.

وی با بیان اینکه بیشترین میزان بارش باران در شهرستان رضوانشهر بوده است، گفت: شهرستان رضوانشهر با ۱۰۰ میلی‌متر باران بیشترین میزان بارش باران را داشته و بعد از آن بندر کیاشهر دارای بارش‌های زیادی بودند. 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به سیلابی شدن برخی از رودخانه‌ها در شهرستان‌های گیلان بیان کرد: به صورت برخط تصویر تمامی رودخانه‌ها از طریق شرکت آب منطقه‌ای به ستاد بحران ارسال می‌شود و علیرغم سیلابی شدن برخی از رودخانه‌ها تاکنون شاهد طغیانی نبودیم. 

مرادی از رانش جزئی زمین در خشکبیجار رشت خبر داد و افزود: در بخش خشکبیجار شاهد رانش جزئی زمین بودیم که بلافاصله تیم‌های واکنش سریع راهداری وارد عمل شده و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

وی با تاکید بر آمادگی کامل ستاد مدیریت بحران در خصوص مقابله با بارش احتمالی شدید باران تصریح کرد: در ارتفاعات تالش بارش به صورت برف است که همین امر باعث جلوگیری از بروز سیلاب از ارتفاعات می‌شود هر چند تمامی دستگاه‌های اجرایی در آماده‌باش کامل هستند.