پیش بینی هواشناسی؛
۱۴۰۲/۰۷/۱۸ ۲۰:۱۰ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

مدیرکل هواشناسی گیلان، به کاهش پنج تا ۱۲ درجه‌ای متوسط دمای هوای استان اشاره و اظهار کرد: احتمال آبگرفتگی و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها و جاری شدن سیلاب و برخورد صاعقه وجود دارد.

گیل خبر/ به گزارش ایسنا:محمد دادرس، آسمان گیلان را نیمه ابری تا ابری و مه آلود دانست و اظهار کرد: در برخی ساعات شاهد بارش باران و وزش باد شدید و رعد و برق هستیم.

وی با بیان اینکه کمینه و بیشینه دمای هوای امروز بین ۱۰ تا ۲۵ درجه سلسیوس در نوسان است، افزود: نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده نفوذ سامانه ناپایدار به منطقه است.

مدیرکل هواشناسی گیلان از تقویت فعالیت سامانه بارشی در استان از فردا خبر داد و تصریح کرد: شرایط برای ابرناکی و مه آلود شدن هوا و روند کاهش دما و وزش باد شدید و خیلی شدید و بارندگی رگباری شدید و خیلی شدید و رعد و برق و تگرگ در مناطق مستعد تا پایان هفته فراهم می‌شود.

دادرس، همچنین به کاهش پنج تا ۱۲ درجه ای متوسط دمای هوای استان اشاره و خاطرنشان کرد: طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، بارندگی و وزش باد و مه آلودگی و رعد و برق شدت می گیرد.

وی از احتمال آبگرفتگی و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها و جاری شدن سیلاب و برخورد صاعقه خبر داد و گفت: مردم و مسافران از توقف و استقرار در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها پرهیز کنند؛ همچنین شاهد مواج شدن دریا تا صبح جمعه خواهیم بود و ارتفاع موج به بیش از دو متر می‌رسد.